„Vytautas“ antroje rungtynių pusėje pamokė „Pieno žvaigždes“

_IGP4921

Gruodžio 10 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai LKL čempionate egzaminavo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą, kuriai pirmojo rato rungtynėse gan netikėtai pralaimėjo (70:75). Šios dienos susitikime „Vytautas“ turėjo verstis be Domanto Šeškaus, bet du penketai buvo užtikrintai pasiruošę įrodyti, jog pralaimėjimas Pasvalyje  -atsitiktinumas.

Mačo rezultatas tik patvirtino prieš rungtynes išsakytas įžvalgas. Pasvalio komanda buvo įveikta 19 taškų skirtumu (96:77). Tiesa, pavadinti mačą lengvu nesiryžo ir „Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus, kuris po rungtynių pasakė, jog komandos nusiteikimas buvo geras, puolimas įvairus ir veiksmingas. Anot stratego, pataikyti tritaškiai ir net trys įspūdingi Tomo Dimšos ir Artūro Valeikos dėjimai įkvėpė komandą. V. Šeškus pažymėjo ir Martyno Linkevičiaus tritaškius, kurie galutinai palaidojo varžovų pretenzijas į pergalę.

Rungtynių pradžia dar kartą parodė, jog LKL silpnų varžovų nebūna. Visą kėlinį žaidimas vyko taškas į tašką. Pirmavo tai viena (2:0, 5:3), tai kita (2:3, 5:7) komanda. Kėliniui įpusėjus priekyje buvo svečiai (9:10). Likus iki jo pabaigos apie 3 min. Vytenis Lipkevičius tolimu metimu išvedė „Vytautą“ į priekį (16:15).Tiesa, svečiai iš Pasvalio labai greitai susigrąžino lyderystę (16:18). Visgi, pirmojo kėlinio pabaiga priklausė aikštelės šeimininkams, kurie po Regimanto Minioto tritaškio ir taiklaus Artūro Valeikos metimo įgijo 2 taškų persvarą (22:20).

Kėlinio pradžia suteikė nemažai vilčių, kad Prienų-Birštono komanda surado būdų, kaip susitvarkyti su varžovais. Per pirmąsias 4 min. „Vytauto“ komanda įgijo 7 taškų persvarą (31:24).

Pasvalio krepšininkai nesutriko ir, išnaudoję aikštelės šeimininkų klaidas puolime, sumažino skirtumą iki 2 taškų (34:32).Visgi, Virginijaus Šeškaus kariauna dar kartą spurtavo. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Mindaugas Kupšas padidino „Vytauto“ pranašumą iki 6 taškų (40:34), o po dviejų kėlinių Prienų-Birštono komandos pranašumas siekė 7 taškus (43:36).

Kėlinys prasidėjo galingu aikštelės šeimininku spurtu. Artūras Valeika ir Vytenis Lipkevičius vienos atakos metu pelnė po 3 taškus (dvitaškis + baudos metimas), Tomas Delininkaitis ir Martynas Linkevičius įsūdė po tritaškį ir „Vytautas“ įgijo 16 taškų pranašumą (57:41). Pasvalio komanda bandė priartėti prie aikštelės šeimininkų (58:45,61:48), bet Tomo Dimšos tritaškiai grąžindavo „Vytautui“ 16 taškų persvarą (61:4, 64:48). Kėlinio pabaigoje svečiai laikinai perėmė iniciatyvą ir sumažino skirtumą iki 11 taškų (64:53), bet Tomas Dimša įsūdė tritaškį, o kėlinį baigė dvitaškiu, ir „Vytautas“ prieš lemiamą kėlinį vėl pirmavo 16 taškų (69:53).

Kėlinio pradžia parodė, jog „Pieno žvaigždės“ dar nesudėjo ginklų ir „Vytautui“ dėl pergalės reikės pakovoti. Du tritaškiai iš eilės iš solidžios aikštelės šeimininkų persvaros paliko tik 10 taškų (69:59). Tiesa, T. Dimšos tolimas metimas ir du Artūro Valeikos dėjimai į varžovų krepšį po Pauliaus Ivanausko perdavimų grąžino 17 taškų persvarą (76:59). Deja, „Vytautas“, pasak komandos stratego Virginijaus Šeškaus, nebuvo pasiruošęs aktyviam varžovų spaudimui, ir  Pasvalio komandai laikinai grįžo viltis, jog jie dar galės atsitiesti (78:72). Bet stebuklas neįvyko. Trys iš eilės šią savaitę savo gimtadienį šventusio Martyno Linkevičiaus tritaškiai galutinai palaidojo svečių galimybes ką nors prasmingo nuveikti (91:74). Vėliau darbo ėmėsi Tomas Delininkaitis (94:76). Vytenis Čižauskas taikliu dvitaškiu padidino komandos pranašumą iki 20 taškų (96:76), o rungtynės pasibaigė rezultatu 96:77 (22:20, 21:16, 26:17, 27:24).