Pranešimas spaudai
PRISTATYTI SVARBIAUSI ŠEŠIOLIKTOSIOS VYRIAUSYBĖS ŠIMTO DIENŲ DARBAI
Pažymint pirmąjį šimtą Šešioliktosios Vyriausybės darbo dienų, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kaip svarbiausius ministrų kabineto sprendimus išskiria minimalios mėnesinės algos padidinimą, sumažintą elektros energijos kainų augimą bei sureguliuotą saulės elektrinių vystymo plėtrą.
Ministras Pirmininkas A. Butkevičius: „Minimali mėnesinė alga padidinta iki tūkstančio litų. Taip pat sumažinta elektros energijos gamyba Elektrėnuose iki 0,7 TWh – tai galėtų sutaupyti per metus 120 – 140 mln. litų. Dabar mes perkam mažiau gamtinių dujų, anksčiau tie pinigai iškeliaudavo į „Gazprom“, į Rusiją. (…) Taip pat užkirtome kelią saulės modulių steigimui, kuris Lietuvai būtų kainavęs didžiulius pinigus, apie 500 mln. litų, o elektros energijos kaina būtų padidėjusi iki penkių centų“.
KELETAS FAKTŲ:
Premjero teigimu, pagrindinis dėmesys šiuo metu sutelktas į energetikos projektus, šilumos ūkio pertvarką ir daugiabučių namų renovaciją.
Siekį 2015 m. įsivesti eurą premjeras įvardina kaip strateginį Vyriausybės tikslą. Pasirengimas sklandžiam euro įvedimui koordinuojamas Vyriausybės lygiu.
Kaip vieną didžiausių šių metų iššūkių Ministras Primininkas išskiria pasiruošimą ir pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai. Vyriausybė yra patvirtinusi atnaujintą klausimų sąvadą, kuris brėžia prioritetines pirmininkavimo sritis, tarp jų ir Rytų Partnerystės.
A. Butkevičiaus vadovaujamas ministrų kabinetas prisiekė praėjusių metų gruodžio 13 dieną.
Premjero Vyriausybės darbų pristatymą Seimui galima rasti čia.
Šilumos ūkio pertvarka
ŠILUMOS ŪKIO PERTVARKAI PAPILDOMAI SKIRTA 40 MLN. LITŲ
Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos siūlymui perskirstyti 40 mln. litų nepanaudotų ES paramos lėšų ir skirti jas priemonei „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“. Šia priemone bus finansuojami katilinių ir termofikacinių elektrinių modernizavimo ir statybos projektai.
Artimiausiu metu svetainėje www.lvpa.lt bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas dėl projektų finansavimo. Projektų vykdytojai prie projekto įgyvendinimo turės pridėti 50 proc. savo lėšų, maksimali teikiama parama – 6 mln. Lt. Parama bus teikiama konkurso būdu. Vertinant paraiškas prioritetas bus teikiamas toms savivaldybėms, kuriose šildymo kaina yra didžiausia.
KELETAS FAKTŲ:
Skiriant lėšas šiai priemonei tikimasi šalyje paskatinti naudoti kuo įvairesnę ir pigesnę biomasę šilumos ir elektros energijos gamybai, padidinti biokuro šaltinių panaudojimo potencialą ir aktyviau vykdyti technologinę pažangą.
Pramonės augimas
PRAMONĖ LIETUVOJE ŠIEMET PADIDĖJO 5,1 PROC. IKI 12,4 MLRD. LITŲ
Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimai Lietuvoje per du šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2012-ųjų laikotarpiu, padidėjo 5,1 proc. iki 12,396 mlrd. litų. Pašalinus darbo dienų įtaką, metinis pramonės produkcijos augimas siekė 4,9 procento.
KELETAS FAKTŲ:
ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje per šių metų sausį pramonės gamybos mastas padidėjo 4,4 proc., o per metus – 8 proc.
Lietuvoje pramonės gamyba tiek sausio mėnesį, tiek lyginant su praėjusiais metais, augo sparčiausiai ES.
Efektyvus valdymas
DARBĄ PRADEDA VIEŠOJO VALDYMO TOBULINIMO KOMISIJA
Ministrų kabinetas patvirtino Viešojo valdymo tobulinimo komisiją, kuri, remdamasi Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės programa, pratęs anksčiau veikusių Saulėlydžio komisijų darbą. Pasak Komisijos pirmininku paskirto Ministro Pirmininko kanclerio pirmojo pavaduotojo Remigijaus Motuzo, bus siekiama efektyvaus ir skaidraus viešojo valdymo, orientuoto į visuomenės poreikių tenkinimą ir socialinį teisingumą.
KELETAS FAKTŲ:
Komisija teiks pasiūlymus Vyriausybei ir Vyriausybes strateginiam komitetui dėl strateginio valdymo ir viešųjų finansų valdymo tobulinimo, viešojo valdymo efektyvumo, veiksmingumo ir skaidrumo, viešųjų paslaugų teikimo ir administravimo tobulinimo, efektyvesnio valstybės turto valdymo.
Komisijoje dirbs nevyriausybinių organizacijų, akademinio sluoksnio, verslininkų konfederacijų, atsakingų ministerijų, Prezidentės, Seimo, Ministro pirmininko tarnybos bei Savivaldybių asociacijos atstovai.
Komisijos nariams už darbą komisijoje nemokama.
Visuomenė
DAUGĖJA GRĮŽTANČIŲJŲ Į LIETUVĄ
Praėjusiais metais beveik 13 tūkst. sumažėjo emigrantų ir daugiau kaip 3 tūkst. padidėjo į Lietuvą grįžusių Lietuvos Respublikos piliečių skaičius. Šią savaitę paskelbti Statistikos departamento duomenys rodo, jos pernai į Lietuvą grįžo 17,3 tūkst. Lietuvos piliečių – tai ketvirtadaliu daugiau negu 2011 metais.
KELETAS FAKTŲ:
Per metus iš šalies išvyko 41,1 tūkst. gyventojų. Tai – mažiausias emigrantų skaičius per paskutinius trejus metus. 2010 metais išvykimą deklaravo 83 tūkst., 2011-aisiais – 54 tūkst. žmonių.
2011–2012 m. beveik kas antras grįžęs Lietuvos pilietis atvyko iš Jungtinės Karalystės, kas aštuntas – iš Airijos, kas dvyliktas – iš Norvegijos.
Pernai ketvirtadalį (26 proc.) visų grįžusių Lietuvos piliečių sudarė 25–29 metų amžiaus gyventojai, 22 procentus – 20–24 metų amžiaus ir 14 procentų – 30–34 metų amžiaus.