Naujoji tvarka leis įgyvendinti pakeisto Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo nuostatas. Ji numato, kad valstybės parama atnaujinimo projektui ar jo daliai parengti, statybos techninei priežiūrai vykdyti ir projekto įgyvendinimui administruoti neviršijant nustatytų dydžių teikiama 100 proc. Tokia valstybės parama per visą projektų įgyvendinimo laikotarpį teikiama ir iki minėtojo įstatymo įsigaliojimo dienos vykdomiems projektams, kuriems ši parama buvo teikiama 50 proc.
Nauja ir tai, kad daugiabučio atnaujinimo projektus įgyvendinantiems butų ir kitų patalpų savininkams valstybė kompensuos 30 proc. investicijų, skirtų energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, ir suteiks papildomą 10 proc. paramą, jeigu modernizuojamas senas šilumos punktas ir pertvarkoma šildymo sistema, įrengiant šilumos apskaitos sistemas.
Vyriausybė patvirtino ir naujos redakcijos valstybės paramos teikimo daugiabučiams atnaujinti taisykles. Pažymėtina, kad daug dėmesio skiriama renovacijos kokybei. Nustatyta, kad paslaugos ir darbai projektui parengti ir įgyvendinti turi būti perkami atskirai, kad projektų ekspertizė yra privaloma, atitinkamai apmokant jos išlaidas, kad statybos rangos darbus galima pirkti tik gavus statybą leidžiantį dokumentą. Bus stiprinama projektų įgyvendinimo priežiūra, reglamentavus tiek šią funkciją atliekančios Būsto energijos taupymo agentūros, tiek kitų valstybinę priežiūrą atliekančių institucijų vaidmenį.
Be to, gyventojams sudaromos lankstesnės sąlygos pakeisti tiek projekto administratorių, tiek statybos techninį prižiūrėtoją, jeigu šie netinkamai vykdo savo funkcijas. Pakeista ir valstybės paramos už šių suteiktų paslaugų vykdymą teikimo tvarka, jos teikimą siejant su faktiškai atliktu darbu.
Dar viena naujovė – tai, kad valstybės parama teikiama pasirašius valstybės paramos sutartį, kurios formą tvirtina aplinkos ministras.
Vyriausybė pritarė ir Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pataisoms, skirtoms išplėsti atnaujinimo priemonių sąrašą. Numatyta plačiau panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, sudarytos galimybės įsirengti atskirą ar modernizuoti seną neautomatizuotą šilumos punktą, pertvarkyti šildymo sistemą, atnaujinti elektros inžinerinę sistemą ir apšvietimo sistemą, pakeitus ją efektyvesne.