Vyriausybė galutinai apsisprendė dėl neteisėtų statinių Kuršių Nerijoje likimo

Pranešimas spaudai

Vyriausybė galutinai apsisprendė dėl pažeidžiant įstatymus pastatytų statinių Kuršių Nerijoje likimo. Ministrų kabinetas vieningai sutarė, kad neteisėtos statybos nebus toleruojamos ir visi neteisėti statiniai turės būti nugriauti.

Vyriausybė taip pat atkreipė dėmesį, kad kai kurių statinių savininkams įgyvendinus keliamus reikalavimus ir pastatus pertvarkius taip, kad jie atitiktų rengiamą Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą, gali atsirasti prielaidų taikos sutarčių teisminiuose ginčuose sudarymui. Taip pat pažymėta, kad jei dėl statinių bus pasiekti taikos susitarimai, juos turės patvirtinti teismas.

Ministrų kabinetas, suprasdamas Kuršių Nerijos kaip unikalaus, UNESCO saugomo objekto svarbą Lietuvai ir pasauliui, pabrėžė, jog būtina padaryti viską, kad sisteminės spragos, sukūrusios prielaidas dabartinei situacijai, daugiau nesikartotų. Vyriausybės narių nuomone, kaltę turi prisiimti visi – ir tie, kurie išdavė leidimus, prižiūrėjo statybas, ir investuotojai, kurie, neturėdami visų dokumentų arba pažeisdami planus, vykdė statybos darbus.

Taip pat skaitykite