„Vita simplex“ ryžtingai žengia į antrąjį dešimtmetį

IMGP1383Gyvenimas paprastas. Tai – šeimos klinikos „Vita simplex“ pavadinimo vertimas iš lotynų kalbos. Iš tiesų, taip ir yra, kai bėdos, rūpesčiai, negandos, užpuolę žmogų, tampa lengvai išsprendžiama užduotimi juo nuoširdžiai besirūpinantiems aplinkiniams. Baisu ir sunku likti visai vienam, be paguodos ir vilties, be supratingo ir įsiklausančio į tavo vidų žmogaus, kuriam gali patikėti savo gyvenimą. Taip niekada neatsitinka ligoniams, įžengiantiems per klinikos „Vita simplex“ duris. Nes čia kiekvieno neganda ir bėda tampa pačiu svarbiausiu gydytojų rūpesčiu, nepaliekančiu jų net ir naktimis.

„Vita simplex“ gydytoja Violeta Ražanskienė prisiminė, kad kai prieš 10 metų ką tik įsikūrusi naujoji klinika surengė savo šventę, laikraščio „Krašto vitrina“ žurnalistas paklausė įstaigos vadovų, ką gi tokio išskirtinio jie gali pasiūlyti prieniečiams. Dabar, juokauja direktorius Vladas Aržanauskas ir gydytoja V. Ražanskienė, jau lengvai galima atsakyti į tą klausimą – klinika yra tvirtas, vieningas ir darnus kolektyvas, ryžtingai žengiantis pirmyn, puikiai sutariantis ne tik tarpusavyje, bet ir su kitomis gydymo įstaigomis, o svarbiausia – suteikiantis visa, ko reikia, ligoniams.

Įsikūrę vadinamajame Kareivinių mikrorajone Prienuose, 2004-ųjų metų kovo 1 dieną, klinikos darbuotojai tapo pirmeiviais savame krašte, siūlančiais žmonėms gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas dar vienoje įstaigoje. Gydytoja V. Ražanskienė prisiminė kiekvieną specialistą, kuriam darbas naujoje klinikoje tapo gana dideliu iššūkiu ir tvirtybės išbandymu. Daug kas gal ir abejojo, ar reikalinga, ar išliks įstaiga Prienuose, juk čia pat, už Nemuno, visiems gerai žinoma poliklinika ir ligoninė su gerais specialistais, įranga ir didžiule darbo patirtimi. Tačiau metai po metų, vis perkopiant iš vieno Zodiako ženklo palydos į kito, „Vita simplex“ augo ir tvirtėjo, kaskart atrasdama ką nors naujo ir būtino pasiūlyti pacientams, vis gerindama teikiamas paslaugas ir kurdama naujas, pritraukdama aukšto lygio specialistus iš Kauno, įsigydama itin reikalingą įrangą ir ją vis atnaujindama. Tad šiandien, pasak V. Ražanskienės, jau galima didžiuotis ir puikiu kolektyvu, ir stabilia dabartine padėtimi, ir geromis ateities perspektyvomis.

Kaip sakė direktorius V. Aržanauskas, konkurencija tarp gydymo įstaigų Prienuose, žinoma, yra, tačiau ji daugiau primena sistemingą bendradarbiavimą, kai su kolegomis galima pasitarti, pasimokyti vienam iš kito, pasidalinti idėjomis. Juk nemažai „Vita simplex“ dirbančių ir dirbusių gydytojų gydo ligonius ir kitose įstaigose, o žmonės ir jų bėdos, pasak V. Aržanausko, yra bendras visų medikų rūpestis.

Šventiškai pasipuošusioje šeimos klinikoje vasario 28-ąją buvo gausu svečių, kurie nuoširdžiai sveikino šaunų kolektyvą su jubiliejumi, linkėdami dar didesnės sėkmės ir vaisingo darbo.

Nuostabią dovaną medikams paruošė Prienų meno mokykla, antrajame klinikos aukšte surengusi įspūdingą tapybos darbų parodą, o pirmajame sutikdama svečius maloniais muzikos garsais. Sveikino savo buvusius kolegas čia dirbusi gydytoja Rita Keturakienė, Prienų ligoninės vadovė Jūratė Milaknienė ir, žinoma, savivaldybės meras Vytas Bujanauskas. Įspūdingą puokštę su simbolinėmis žvakėmis, simboliniu gėlių ir bitučių skaičiumi parengė ir „Vita simplex“ gydytoja Janina Misiūnienė, ne kartą pati tapusi kolegių paciente.

Nuoširdžios padėkos, malonūs sveikinimai neleido išblėsti klinikos darbuotojų šypsenoms, besidžiaugiant svečių dėmesiu, o labiausiai švente. Juk veiklos dešimtmetis, pasak V. Aržanausko, tai įstaigos pamatas, ant kurio jau sukurta tvirta dabartis, įpareigojanti ir toliau nenuleisti rankų ir augti, dirbti, tobulėti – vardan žmonių, kasdien patikinčių klinikos gydytojams save – brangiausią turtą, koks begali būti šiame pasaulyje.

Taip pat skaitykite