Viskas, ką reikia žinoti apie pakabinamas lubas

Itempiamos ir gipso kartono lubos – bene patys populiariausi, labiausiai paplitę lubų tipai. Visgi, tai tikrai nėra vienintelės lubų pasirinkimo galimybės. Dar viena, mažiau girdėta, tačiau egzistuojanti lubų rūšis yra pakabinamos lubos. Pakabinamo tipo lubos – sąvoka, kurią daugelis žmonių dažniausiai lygiagretina su įtempiamų lubų terminu. Visgi, reikėtų žinoti, kad pakabinamos ir įtempiamos lubos yra du, visiškai skirtingi lubų tipai. Taigi, kaip atrodo pakabinamo tipo lubos? Kokia yra šių lubų paskirtis, ir, kuo jos skiriasi nuo populiariųjų įtempiamų lubų?

Kuo išsiskiria pakabinamų lubų rūšis?

Pakabinamos lubos yra lubų rūšis, kuri dažniausiai atlieka ne pagrindinių, o papildomų lubų paskirtį. Šio tipo lubos dažniausiai yra montuojamos ant jau suformuotos lubų konstrukcijos, žemesniame lygmenyje. Šis lubų variantas yra sukurtas tam, kad patalpoje būtų galima efektyviai paslėpti laidus, ventiliacijos angas ir kitus, neestetiškai atrodančius lubų defektus. Lygiai taip pat kaip ir įtempiamos lubos, pakabinamo tipo lubos gali būti skirtingų rūšių. Bene labiausiai paplitę – gipso kartono, mineralinio pluošto arba aliuminio sandara pagrįsti pakabinamų lubų tipai. Pakabinamų lubų plokštės taip pat gali būti įvairių spalvų. Dažniausiai vartotojai renkasi tradicinį baltą variantą. Visgi, jeigu tokio tipo lubos montuojamos didelį užterštumą turinčiose patalpose arba išskirtinių dizaino sprendimų reikalaujančiose erdvėse, neretai pasirenkamos ir juodos ar bet kokios kitos spalvos plokštės.

Pakabinamų lubų nauda

Pakabinamo tipo lubos yra sąlyginai nebrangi ir pakankamai nesudėtingai montuojama lubų rūšis, kuri gali pasitarnauti kardinaliai skirtingiems tikslams. Dėl plataus medžiagų ir spalvų spektro, šių lubų pagalba galima įgyvendinti išties išskirtines interjero idėjas, ir nuosavuose namuose, ir komercinės paskirties patalpose, viešbučiuose, kavinėse bei pan. Pasitelkiant šį lubų tipą, be didelių pastangų galima suformuoti ir itin įspūdingą apšvietimo sistemą, išvengiant sudėtingų ir brangiai kainuojančių pagrindinių lubų demontavimo darbų. Taip pat šio tipo lubos užtikrina geresnę šilumos ir garso izoliaciją, nes standartinės lubos dengiamos papildomu plokščių sluoksniu. Be viso to, tai yra labai lengvai restauruojama, renovuojama lubų rūšis. Pastebėjus pažeidimus vienoje ar kitoje pakabinamų lubų dalyje, pakanka pašalinti ir pakeisti vieną lubų plokštę, nereikia demontuoti visos lubų dangos.

Pagrindiniai įtempiamų ir pakabinamų lubų skirtumai

Kitaip nei pakabinamos lubos, įtempiamo tipo lubos dažniausiai pasirenkamos formuojant ne papildomą, o pagrindinę lubų konstrukciją. Įtempiamo tipo lubos dažniausiai pasižymi visiškai kitokia sandara, kokybe bei montavimo principu. Visų pirma, būtina paminėti, kad įtempiamų lubų montavimo procesas neatima daug patalpos aukščio. Montuojant itempiamas lubas, patalpos aukštis dažniausiai sumažėja maždaug 2 – 4 cm. Pakabinamo tipo lubos turi būti montuojamos bent 10 cm nuo pagrindinės lubų konstrukcijos nutolusiame aukštyje. Dėl šios priežasties, tokio tipo lubos nėra geriausias sprendimas mažesnėms, didelio aukščio neturinčioms patalpoms, nes šis lubų tipas vizualiai tikrai pastebimai sumažina patalpą.

Pakabinamo tipo lubos yra ekonomiškai palankus sprendimas žmonėms, kurie nori turėti estetiškas lubas, bei siekia paslėpti visus lubų defektus. Jas galima montuoti ne tik namuose, bet ir gamybinėse patalpose, sandėliuose, garažuose ir kitose erdvėse, kuriose norima integruoti nebrangią, tačiau estetišką ir funkcionalią lubų konstrukciją. Įtempiamo tipo lubos – universalesnė, plačiau pritaikoma lubų rūšis, kuri atlieka ne papildomų, o pagrindinių lubų funkciją. Kitokios lubos ​​​​​​​asortimente rasite standartinius bei itin unikalius lubų variantus, pagrįstus ir puikia kokybe, ir optimalia kaina. Belieka užsukti ir išsirinkti!

Taip pat skaitykite