Visi savyje turime talento gyslelę

IMGP8696Sausio pabaigoje į Prienų meno mokyklos dizaino studijos (vadovė Vilma Krasauskienė) kūrybinių darbų „Kurianti moteris“ parodos atidarymą susirinko tie, kurie suvokia, jog menas – tai dalis grožio, virstantis gėriu.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fojė ne vieno akį patraukė darbai, sukurti įvairių profesijų moterų. Jos po darbo dienos skuba ne namo, o į dizaino studiją, kur išradingos ir meno subtilybėmis besidalinančios vadovės Vilmos Krasauskienės padedamos kuria grožį ne tik savo malonumui, bet ir tobulindamos savo kūrybines idėjas džiugina aplinkinius.

Dizaino studija dar visai jaunutė. Ji įsikūrusi 2009 metais, ir čia galima sutikti moterų, kurios nuo pat pradžių tobulina Dievo duotas talento vingrybes. Juk ne paslaptis, kad niekas negimė mokėdamas, o tik dirbdamas tobulėja ir kartais net tampa profesionaliais menininkais.

Kaip sakoma, ne visada reikia dokumento, įrodančio, jog žmogus yra profesionalas. Darbai kalba patys už save. Klasikiniai, linksmi ir žaismingomis spalvomis suderinti kūriniai traukia akį, o juos pagamino, nutapė, sukūrė moterys. Ir kartais pasigendama vyriškos rankos, tačiau, kaip sakė viena iš dizaino studijos moterų, vyrai kantriai laukia žmonų, kūrendami namų židinį ir gamindami vakarienę. Tokia vyrų pagalba leidžia moterims ne tik dirbti, atiduoti save menui, bet ir lieka laiko moteriškiems pokalbiams, kurie tik skatina kūrybiškumą.

IMGP8711Studijos vadovė V. Krasauskienė džiaugiasi, jog parodoje eksponuojami darbai yra atlikti įvairiomis technikomis.
Pati ji yra parašiusi apie 20 programų, kurios tobulinamos ir net keičiamos. Tai džiugu, nes dirbama ne pagal standartus, o, manau, iš širdies.

Taigi, darbų paroda „Kurianti moteris“ Prienų kultūros ir laisvalaikio centre veiks iki vasario 14 dienos.

Manau, kad tai sudomins ne vieną moterį, galbūt atrasiančią ir savyje mažutę talento gyslelę, kuri, ištobulinta darbščiosios vadovės Vilmos, privers patikėti, jog visi turime tą dovaną – kurti.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite