Vis dar neišmokome tvarkytis kaip padorūs žmonės 

IMG_3530

Jonas Kavaliauskas

Gražus mūsų kraštas. Miškai, Nemunas, ežerai, švarūs miestai ir miesteliai. Žmonės gražiai tvarkosi savo kiemuose ir sodybose. Bet yra vietų, kur vis dar elgiamės kaip tikri nenaudėliai. Žmonių patogumui visame mieste įrengtos atliekų rūšiavimo aikštelės. O šalia sodų bendrijų – ir konteineriai žolei, susmulkintoms šakoms. Deja, ties Kelių tarnyba įrengta atliekų tvarkymo aikštelė dažnokai virsta tikru jovalu. Aplink konteinerius primėtyta įvairių maišų, daiktų. Tikras sąvartynas. Sodų bendrijos gyventojai skundžiasi, jog į šią aikštelę atliekas atveža ne tik šalia gyvenantys žmonės, bet sustoja atsikratyti atliekomis ir pravažiuojantys bei iš kitų vietovių. Jau seniai šioje vietoje reikėtų įrengti vaizdo kamerą ir šiukšlintojus bausti. 

IMG_3531

Stambiagabaričių atliekų ir komposto aikštelė – už poros kilometrų. Nejaugi sudėtinga nuvažiuoti iki jos ir nešiukšlinti tvarkingai įrengtoje atliekų rūšiavimo vietoje? 

Bet, matyt, mūsų žmonės linkę neklausyti patarimų, kol nenukentės piniginė. 

Tai – mūsų visų kraštas, ir negalime vienoje vietoje surinkti atliekas, o atvežti į kitą ir tiesiog išmesti. Kalbėti apie sąžinę sunku, bet gal prabus padorumas. 

Įdomu, kokia būtų šiukšlintojų reakcija, jei kas nors kitas atvežtų ir išpiltų atliekas prie jų namų? Nelabai tikiu, kad patiktų. 

Taip pat skaitykite