Virginijaus Šeškaus auklėtiniai eliminavo „Žalgirį“ ir nutildė „orakulus“

IMGP6910Prienų „TonyBet“ krepšininkai šeštadienį Panevėžyje, pasak komandos vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus, vėl sugebėjo nustebinti šalies krepšinio visuomenę. Prieš LKF ketverto varžybas etatiniai krepšinio „orakulai“ prognozavo, jog „Neptūnas“ gali įkąsti „Lietuvos rytui“, tačiau „TonyBet“ nugalėti „Žalgirį“ neturi jokios galimybės. Gal būtent tokios prognozės ir pakišo koją tituluotajam „Žalgiriui“, nors tai gali būti tik prielaidos, nes žalgiriečiai žymiai anksčiau išbėgo į Cido areną daryti apšilimą.

Tiesą pasakius, Prienų komandos nusiteikimas buvo matomas dar prieš rungtynes – vyrų akys blizgėjo, o susikaupimas buvo aukščiausio lygio.

„Žalgiriui“ koją galėjo pakišti, jų manymu, labai greitai perprastas Prienų komandos puolimo braižas ir įgytas keturių taškų pranašumas. „TonyBet“ krepšininkai nepuolė žūtbūt išlyginti rezultato, bet tęsė sau įprastą žaidimą – apsiginti nuo varžovų atakų ir patiems užpulti. Tiesa tai, jog prieniškiai kiekviename epizode kovojo taip, lyg jis  būtų lemiamas.

Sakyti, kad nekovojo žalgiriečiai, būtų neteisybė, tiesiog buvo ne jų diena, o tiksliau, jie žaidė taip, kaip leido jiems prieniškiai, ir atvirkščiai. Prienų komanda žaidė taip, kaip jiems leisdavo varžovas.

Reikia pažymėti, jog „Žalgiris“ pastoviai lipo Prienų komandai ant kulnų, tačiau „TonyBet“ žaidėjai surasdavo jėgų ir galimybių atitrūkti. Ir kai trečiajame kėlinyje Kauno komanda pagaliau išsiveržė į priekį, iš tribūnų pasigirdo replikos, jog dabar Prienams atėjo galas. Reikia pagirti prieniškius, kad jie nepasimetė ir neatidavė varžovams iniciatyvos, o patys ėmėsi dar aktyvesnių veiksmų. Ir tai, galima drąsiai teigti, buvo „Žalgiriui“ savotiškas nokdaunas, nuo kurio jis taip ir nesugebėjo visiškai atsitiesti.

Rungtynių pabaigoje pradėtas žalgiriečių lemiamas, jų manymu, šturmas nebuvo itin sėkmingas, nes prieniškiai jau buvo pajutę pergalės kvapą. Taip ir atsitiko. „Žalgiris“ atakuodavo, bet mintyse dėliojo situaciją – ech, kaip nesuklysti.

Prienų komanda išlaikė komandinę dvasią iki pat rungtynių pabaigos, o žaidėjai paliko aikštę pakeltomis galvomis, girdėdami, kaip negausiai susirinkę komandos sirgaliai skandavo „Prienų“ vardą.

Šios rungtynės parodė, jog šiemet šalyje yra daug pajėgių komandų, kurios gali mesti pirštinę šalies grandams. Tai įrodė ir kitas pusfinalis, kuriame „Lietuvos rytas“ per plauką neliko už finalo borto, įveikdamas „Neptūną“ tik dviem taškais.

Abiejų komandų treneriai po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje išdėstė, jų manymu, sėkmės ir nesėkmės pagrindinius akcentus. Iš tiesų, jie teisūs. Prienų komandos strategas akcentavo komandos dvasią ir pasiaukojimą, o Kauno komandos treneris nepanoro įvardinti pralaimėjimo priežasčių iš esmės, bet užtat pabarė žaidėjus už tai, kaip jie galėjo pralaimėti tokiai komandai, kaip Prienai. Matyti, „Žalgirio“ strategas pamiršo apie dar vieną pralaimėjimą gruodžio mėnesį ir žymiai skaudesnį (rezultato atžvilgiu).

Karolis Urba

Taip pat skaitykite