Vietovardžių metams paminėti – „Protų mūšis“ Kašonyse

Protų mūšis – vienas iš populiariausių Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Kašonių bibliotekoje organizuojamų renginių, į kurį visada suguža gausus būrys kašoniškių. Pasitaiko, kad ir kaimynai užsidega noru parungtyniauti – kas protingesnis?

protomusis (2)
Saulėtą spalio pabaigos popietę į Kašonių biblioteką pasukti galvas atvyko Jiezno gimnazijos pradinių klasių mokytojos, ir Kašonių bibliotekoje prie stalų sėdo trys komandos: „Mokinių“, „Kašoniškių“ ir „Mokytojų“. Tema – Jiezno seniūnijos vietovardžiai. Kaip vėliau atskleidė patys Protų mūšio dalyviai, Vietovardžių metams skirtos užduotys nebuvo lengvos, todėl komandoms reikėjo padirbėti iš peties!
Pasibaigus žaidimui ir suskaičiavus komandų laimėtus taškus, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi „Mokytojų“ komandai – Jiezno gimnazijos pradinių klasių mokytojoms. Tik puse taško atsiliko „Kašoniškių“ komanda. Nors „Mokinių“ komanda liko trečia, tačiau jų geros žinios apie Jiezno seniūniją nustebino susirinkusius.

protomusis (1)           protomusis (3)
Bibliotekoje svečių laukė ne tik įdomios užduotys: atsikvėpti „mūšio“ pertraukėlių metu padėjo jaunieji bibliotekos skaitytojai. Jie mokytojas sveikino su praėjusia Tarptautine mokytojo diena, skyrė joms dainas, eilėraščius ir pačių pagamintas dovanėles. Rimtai susirungusioms komandoms prisiminimo dovanas įteikė Kašonių bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas.                                 Protų mūšio dalyviai taip pat buvo apdovanoti prizais – įspūdingais tortais, kuriuos įsteigė nuolatinė bibliotekos rėmėja Ramutė Dumalakienė.

 

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite