Verslo pusryčių „meniu“: nemažas susidomėjimas, savivaldybės strateginiai projektai, pasiūlymai dėl kurortinės vietovės

Vacys Staknys

Lapkričio 8 d. galima drąsiai įvardinti proveržio data, nes tiek verslo atstovų į kviestinius mero pusryčius dar nebuvo susirinkę. Paklausyti mero ir jo komandos planų apie strateginius savivaldybės projektus atėjo ir smulkus, ir didesnis verslas, daugiabučių namų vystytojai ir net svečiai iš Birštono ir Marijampolės. 

Susitikimą pradėjęs meras Alvydas Vaicekauskas pristatė vandentvarkos, tūkstantmečio mokyklos, medicinos įstaigų pertvarkos projektus, kurie, anot mero, turės nemažai įtakos gyventojų gerovės didinimui. Planuojama, jog Prienuose ir rajono vietovėse bus atlikta vandentvarkos darbų už daugiau nei 7 mln. eurų. Tiesa, pusę sumos prie investicijų iš ES fondų turės pridėti savivaldybė. 

Meras pasidžiaugė, jog tūkstantmečio mokyklos projektas leis Prienuose ne tik sutvarkyti taip vadinamą „Žiburio“ gimnazijos „tvartuką“ , bet ir įrengti modernias laboratorijas, kuriomis naudosis viso rajono mokyklos. Iš kitų šaltinių nemažos investicijos ateis į „Ąžuolo“ progimnaziją, Veiverių T. Žilinsko gimnaziją ir „Revuonos“ pagrindinę mokyklą. 

Savivaldybės vadovas pristatė planus perkelti Prienų PSPC iš Pušyno gatvės į Revuonos gatvę, kur bus įrengtas Psichinės sveikatos centras ir PSPC veiks viename pastate. 

Laukiama investicijų ir į Prienų ligoninės priėmimo skyrių, kuris po rekonstrukcijos bus žymiai funkcionalesnis. 

Vicemerė Jūratė Zailskienė pristatė kelio Kaunas-Prienai projekto situaciją. Anot jos, žemė yra išpirkta ir turi prasidėti projektavimo darbai, o savivaldybė turės keisti bendrąjį planą, nes Susisiekimo ministerija nuolat keičia savo planus dėl magistralės juostų kiekio. Pradžioje buvo planuota, kad bus įrengtas kelias su 2+2 juostomis, vėliau buvo sumąstyta, jog užteks ir 2+1, o dabar vėl grįžta prie 2+2 varianto. Jūratė Zailskienė mano, kad su tokiu valstybės skiriamu finansavimu kelias bus įrengtas 2030 metais. Meras Alvydas Vaicekauskas nesutiko su tokia pesimistiška prognoze ir mano, jog tai gali įvykti greičiau. 

Meras taip pat padėkojo verslui už tai, jog Prienų rajono savivaldybėje biudžeto surinkimas vyksta sėkmingai. A. Vaicekauskas pabrėžė, jog papildomos lėšos nukreipiamos į daug sričių, bet daugiausiai į kelius, nes Kelių direkcijos skirtos sumos neužtenka. 2022 metais papildomai buvo skirta virš 1,2 mln. eurų. 

Savivaldybės vadovas pastebėjo, jog Prienuose pasistūmėjo į priekį daugiabučių namų statybos, todėl pakvietė vystytojus domėtis Prienais, o savivaldybė ruošia naujus sklypus, kuriuose galima statyti.

Arvydas Stašaitis, kuris save vadina Nemuno prižiūrėtoju, atkreipė dėmesį, jog į upę tikrai patenka nuotekos. Tiesa, meras pastebėjo, jog, pagal statistinius duomenis, ekologinių išmetimų į Nemuną nėra. 

Merui buvo priminta apie siekimą tapti kurortine vietove. Jis atsakė, jog šios idėjos neatsisakyta. Yra atlikta studija, kurioje nurodyta, kokius darbus reikia atlikti, kad galima būtų pretenduoti tapti kurortine vietove. Ten pažymėta, jog per Prienus einantis magistralinis kelias tikrai neprideda pliusų nubrėžtam tikslui. Verslo atstovai išsakė savo poziciją, kurioje buvo akcentuota, jog pasiekti tikslui būtini konkretūs planai su aiškiai sudėliotais akcentais, kurie galėtų būti įdomūs vystytojams. Būtina atlikti studiją, iš kurios galima būtų matyti bendrą vaizdą su ilgalaike perspektyva. 

Galima buvo suprasti, jog verslas ateina ten, kur yra išvystyta infrastruktūra, o ja turi pasirūpinti būtent savivaldybė. Pasiūlyme buvo kalbėta ir apie Nemuno patrauklumą.

Susitikimo metu buvo paminėtas ir viešbučio klausimas. Deja, buvusio „Revuonos“ viešbučio ateitis miglota, nors jis ir buvo nupirktas privataus asmens, atlikti kai kurie paruošiamieji darbai, lyg ir daromas projektas, bet viskas vyksta labai lėtai. 

Tiesa, savivaldybė yra priėmusi sprendimą KKSC pastate įrengti 50 apgyvendinimo vietų, bet meras priminė verslui, jog viešbutis miestui labai reikalingas, ir tie, kurie suskubs, gali laimėti.

Meras Alvydas Vaicekauskas pasisakė ir apie situaciją Pociūnų aerodrome. Buvo aiškiai pasakyta, jog savivaldybė suinteresuota, kad jame, kaip ir anksčiau, sėkmingai savo veiklas vystytų parašiutininkai ir sklandytojai. Buvo aiškiai akcentuota, jog savivaldybei perduotas turtas bus tvarkingai įregistruotas. 

Savivaldybės vadovas patikino, jog savivaldybės planuose kol kas nėra numatyta investicijų į Pociūnų aerodromą, bet, kai bus galutinai aiškus jo statusas, situacija gali pasikeisti.

O žinant, jog Birštono savivaldybė planuoja statyti pėsčiųjų tiltą per Nemuną, tai Pociūnų patrauklumas gali stipriai kilstelti į viršų, kaip ir viso krašto bendrai. 

Verslui buvo priminta, jog jau išduota per 1400 „Prieniečio“ kortelių. Tiesa, gyventojai, turintys korteles, nuolaidomis naudojasi Prienų KKSC ir Prienų KLC. Deja, verslo subjektai neskuba sudaryti kortelių turėtojams palankesnių sąlygų. 

Manau, jog tokie valdžios atstovų ir verslo susitikimai turi prasmės, nes leidžia ne tik išgirsti savivaldybės planus ir strategijas, bet ir susipažinti vieni su kitais. Būtų įdomų organizuoti Prienuose verslo mugę, kurioje smulkus verslas galėtų pristatyti savo produkciją ir paslaugas, pasisemti patirties ir padėti vieni kitiems. Kai pradėsime suprasti, jog bendravimas – tai didelė vertybė, tada ir aplinka, ir gyvenimas atrodys kitaip.

Taip pat skaitykite