Vėl sutvisko „Rudens spalvos“

Kiekvienas ruduo pažeria stebuklingą spalvų įvairovę, tačiau ji laikina. Lapkričio darganos ir žvarba viską nudažo niūriai pilkai, verčia ilgesingai laukti sekančio metų laiko virsmo, sekančio spalvų atgimimo. Šį laukimą sutrumpina ir nuskaidrina kasmetinis rajoninis piešinių konkursas „Rudens spalvos“, suburiantis jaunuosius menininkus Stakliškių vidurinėje mokykloje.

Nedažnas renginys tampa laukiamu ir tradiciniu, nedažnas sulaukia ir dešimtmečio ar jį perkopia. Tačiau 2003 metais tuomečio dailės mokytojo Kęstučio Palionio ir direktoriaus Povilo Veterio įkūnyta idėja prigijo ir gyvuoja toliau, nors jos iniciatoriai Stakliškėse jau nebedirba. Kūrybos kibirkštėlė įsiliepsnojo į kaitrią ugnį, kuri kiekvieną rudenį sušildo ir įvairiomis spalvomis papuošia Stakliškių vidurinės mokyklos parodų galerijas. Šiemet, pasak renginio organizatorės mokytojos Linos Andriukevičienės, darbų konkursui pasiūlyta rekordiškai daug – net 350, iš jų 52 sulaukė didesnio vertinimo komisijos dėmesio. Jai vadovavęs dailininkas grafikas Aleksandras Lukjančuk pasakojo buvęs maloniai nustebintas vaikų kūrybiškumo ir meistriškumo, net bandęs prisiminti, ar ir jis vaikystėje taip puikiai mokėjęs išlieti vaizduotės polėkį piešdamas. Kiekvienas piešinys, anot jo, savaip nuostabus ir originalus, kaip ir jo kūrėjas, tačiau komisijos užduotis – atrinkti tuos, kurie kažkuo ypatingesni. Šiemet didesnis dėmesys kreiptas į tradiciją – ne į atlikimo technikos, o į lietuviškumą atspindinčio kolorito – tikrų, mūsų gimtinėje karaliaujančio spalvų vaizdavimo, atmetant perdėtą ryškumą ir egzotiką. Tad mokytoja L. Andriukevičienė patarė ir būsimiesiems konkurso dalyviams nepamiršti šios paprastos taisyklės – piešiniai turi atspindėti lietuviškąjį rudenį, gal kiek blankesnį nei Šiaurės Amerikoje ar Kaukaze, tačiau tokį mielą mūsų akims ir sielai.

Vertinimo komisija, kurioje darbavosi ir buvęs Stakliškių vidurinės mokyklos mokinys Karolis Radžiukynas, 29 konkurso dalyviams skyrė padėkos raštus. Pirmojo laipsnio diplomai teko septyniems mokiniams: Evelinai Klimaitei („Ąžuolo“ progimnazija, mokytoja Aušra Maslauskienė), Nojui Šabasevičiui („Ąžuolo“ progimnazijos Nemuno prad. ugd. skyrius, mokytoja Alma Liutkienė), Lukrecijai Bacvinkaitei ir Arijui Jurevičiui („Revuonos“ vidurinė mokykla, mokytoja Aušra Deltuvienė), Paulinai Makselytei (Balbieriškio pagrindinė mokykla, mokytoja Ona Žvirblienė), Žydrūnei Kisliūtei ir Danguolei Kandrotaitei (Stakliškių vidurinė mokykla, mokytoja Lina Andriukevičienė). Dar 16 mokinių apdovanoti antrojo ir trečiojo laipsnio diplomais. Atskirus apdovanojimus įsteigė ir įteikė Stakliškių seniūnijos, poliklinikos, Jiezno gimnazijos atstovai bei šventės rėmėjai, o jų dovanotais saldžiaisiais prizais gardžiavosi visi čia buvę vaikai. Už dalyvavimą konkurse vaikams ir jų mokytojams nuoširdžiai padėkojo į svečius atvykusi Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Zujienė, Švietimo centro metodininkė Oksana Radzvilavičienė bei Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė Loreta Šernienė. Be to, šventės šeimininkai nudžiugino susirinkusiuosius ir smagiu koncertu, linkėdami sutikti kitais metais ir vėl sušildyti mokyklos erdves jaukiomis rudens spalvomis.

Taip pat skaitykite