Veiverių dienos centro projektas – ant žlugimo slenksčio?

Idėja įsteigti rajone Dienos centrą Prienuose, o vėliau Veiveriuose atsidūrė ant žlugimo ribos. Rajono savivaldybės Tarybos valdančioji dauguma nutarė, jog, nors Dienos centrui finansavimas yra gautas ir paruoštas projektas, nevykdyti projekto, nes Savivaldybė neturės lėšų Centro išlaikymui.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, savivaldybės finansinė padėtis labai sudėtinga, o Centro išlaikymas per metus atsieitų apie 80 000 – 90 000 Lt. Direktorius patikino, jog Savivaldybė klausimo dėl vaikų darželio Veiveriuose plėtros nepamiršo ir bus stengiamasi gauti lėšų iš 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpio  tiesiogiai darželio projektui, todėl investuoti į Dienos centrą dabar ir laukti penketą metų kada bus galimybė jį pertvarkyti į lopšelį-darželį, per brangus kelias.

Tarybos narys Martynas Butkevičius naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog projektas, kuriam jau gautas finansavimas, turi būti įgyvendintas. Pasak jo, Veiverių bendruomenės centro nariai yra pasiryžę savo veiklai lėšų gauti iš projektinės veiklos, o kad veiklą su socialiai remtinomis grupėmis būtina suaktyvinti, pasakys kiekvienas Veiverių miestelio gyventojas.

M. Butkevičiaus teigimu, Dienos centro išlaikymo išlaidos minimos apytikslios, neįvertinus to fakto, jog pastatas bus apšiltintas. Iš kitos pusės esą tokiu būdu bus išsaugoti jau investuoti į šį pastatą apie 200 000 litų.

„Būtina dar kartą viską gerai pasverti ir tik paskui priimti sprendimą. Negalima tik rankos pakėlimu nubraukti šimtatūkstantines investicijas“, – teigė M. Butkevičius.

Veiverių seniūno Vaclovo Ramanausko manymu, galima suprasti ir savivaldybės atstovus, bet reikia įvertinti ir tai, jog jau apie 200 000 Lt į šį pastatą buvo investuota, ir jei dar keletą metų pastatas bus paliktas likimo valiai, 2008 metų investicijas galima bus tiesiog nubraukti. Laikinai problema dėl darželio yra išspręsta, bet išlieka lopšelio problema. Seniūnas pripažino, jog situacija išties sudėtinga ir ją nustumti į neapčiuopiamą ateitį nebegalima.

Tarybos narys Alvydas Vaicekauskas apgailestavo, jog toks sprendimas priimtas per vėlai ir bus prarastos lėšos. Esą dienos centrai turi būti steigiami mokyklose, kad nereikėtų ieškoti papildomų lėšų naujų patalpų išlaikymui. A. Vaicekausko teigimu, jo siūlymas steigti Dienos centrą „Ąžuolo“ progimnazijos pastate nebuvo išgirstas. „Dienos centro steigimas Veiveriuose tikrai nėra pirmo būtinumo projektas“, – teigė A. Vaicekauskas.

Primename, jog Dienos centro steigimo idėja kilo Tarybos narei Loretai Jakinevičienei ir pirmiausia buvo norima jį steigti „Žiburio“ gimnazijos bendrabučio patalpose. Tačiau šis siūlymas nebuvo palaikytas. Pasiūlymai Dienos centrą įkurdinti kitų švietimo įstaigų patalpose idėjos sumanytojams buvo nepriimtini ir tada buvo pasiūlytas Veiverių variantas.

Bet, atrodo, jog sunkiai skynęsis sau kelią projektas gali žlugti. Artimiausiame Tarybos posėdyje šis klausimas bus įtrauktas į dienotvarkę. Kas laimės? Portalo kvitrina.com žiniomis, valdantieji lyg ir apsisprendė projekto nevykdyti, nes situacija reikalauja imtis taupymo priemonių.

Nebus vykdomas ir dar vienas projektas – „Revuonos parko modernizavimas“. Jo atsisakoma dėl laiko stokos, tačiau ir finansinė projekto pusė taip pat tam turi įtakos.

Jonas Kavaliauskas

 

Taip pat skaitykite

8 komentarai

 1. Pritariu Artūrui

  Tikrai, muzikantai su visais …istais taip nuvarė rajoną, kad kai kur net seniūnai pavaduotojų neturi. Vieni plėšosi, alga ta pati. Ką , rajonuo nereikai naujų veiklių žmonių, kad vakancijos tuščios stovi? Bijo konkurencijos, kad ateis nauji , išsilavinę ir nustums užsisėdėjusius senius?

 2. to savas

  tai gal tamstele ir pats esi tas „vienas is triju“, kad taip jautriniesi? Juk arturas ne apie profesiju garbinguma kalbejo, o apie tu profesiju atstovu gebejima valdyti rajona, o kad to gebejimo nera, tai ir arkliui aisku.

 3. savas

  Artūrui. Labai esate negerbiantis minimų profesijų. Gal pats ir žymiai daugiau galintis negu muzikantai, kranistai ir karatistai, tačiau kas tai galėtų būti ???

 4. savas

  Suprantama, kad norisi vis daugiau investicijų, tačiau visi pagalvokim, juk laikmetis diktuoja savo. Gal veiveriškiams šiuo metu geriu investuoti į darželio praplėtimą, o dienos centras palauks geresnių laikų. Juk ir gyvenime taip nebūna, kad viską gautume iš karto.