Vasara neturi juodos spalvos

2

Simboliška, kad šiais metais, kai pavasaris buvo toks šaltas, o vasara ateina labai nedrąsi, pakvietėme į dr. Jolantos Kanapickaitės parodos atidarymą „Kviečiu vasarą“. Vasara tikrai ateis, bet nebūtinai tokia šilta ir svaiginanti, kaip tikimės, tačiau galime garantuoti, kad Birštono biblioteka bus ta vieta, kurioje tris mėnesius – tiek laiko eksponuosime parodą – bus galima patirti gražiausias vasaros akimirkas ir pradžiuginti save paveikslų spinduliuojama šiluma.

Parodos autorė – edukologė, dailininkė dr. Jolanta Kanapickaitė. Tapybos mokėsi Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje, Jūratės Stauskaitės vaikų ir jaunimo dailės mokykloje. Mamai pasakius, kad ji galėtų būti puiki mokytoja, 2000-aisiais baigė Vizualiųjų menų magistrantūrą su gimnazijos bei meno mokyklos dailės mokytojo kvalifikacija, o metais anksčiau gavo edukologijos mokslų daktaro bei socialinio pedagogo magistro laipsnį. Akivaizdu, kad autorė geba savyje derinti du skirtingus pradus – menininką ir mokslininką. Paveiksluose mokslininko gyslelę atskleidžia griežtoki potėpiai, meniškoji, jautrioji pusė skleidžiasi per sodrias, subtilias spalvas, o visa jungia iš paveikslų sklindanti meditatyvi ramybė.

Autorė prisipažino, kad labai mėgsta keliones, todėl nestebina ir pagrindiniai drobių motyvai – kelias, paukščiai, gėlės ir kalnai. Kita priežastis – tapo tik vasarą, nes turi daugiau laiko ir galimybių. Keletas paveikslų – ją sužavėjusios Juodkalnijos peizažai. J. Kanapickaitė teigia, kad tapyboje randa laiko praradimo pojūtį, ką ir matome jos paveiksluose: absoliuti ramybė, įsijautimas į akimirką ir jos patyrimas kiekviena savo ląstele. Autorė sako, kad nori tapyti ilgai ir, nors paveikslų formatas nėra didelis – 40×40 cm, daro tai keletą dienų. Mėgsta sluoksniuoti ir turi taisyklę niekada nenaudoti juodos spalvos. Vietoj jos naudoja mėlyną. Gal tai ir daro autorės paveikslus tokius gilius, džiugius akiai, artimus sielai, tačiau keliančius nepaaiškinamą, neapčiuopiamą ilgesį. Ar tai paukščio skrydžio, ar viršukalnių, o gal kažko prarasto ar dar neatrasto…

Širdingai kviečiame apsilankyti Birštono bibliotekoje ir pasinerti į paslaptingą, spalvingą kelionę vasara.

Birštono MVB

Taip pat skaitykite