Pranešimas spaudai
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, jog Valstybinė mokesčių inspekcija, siekdama mažinti „šešėlinės“ ekonomikos mastus Lietuvoje, ne tik teikia visą teisingam mokestinių prievolių vykdymui būtiną informaciją bei kontroliuoja mokesčių mokėtojus, tačiau yra ir iniciatyvų, remiančių skaidrų verslą, partneris.
„Jau šešerius metus VMI palaiko projektą „Baltoji banga“, skirtą skaidrinti Lietuvos verslo praktiką bei skatinančią laikytis sąžiningo verslo veiklos principų. Esame valstybinis šios iniciatyvos partneris, pasirašydami bendradarbiavimo sutartį įsipareigojome užtikrinti, kad iniciatyvai priklausančios įmonės nediskredituotų projekto bei pagrįstai naudotų projekto ženklą. VMI vertina naujų narių kandidatūras bei atitinkamai informuoja apie nustatytus pažeidimus, siekdama, kad prie projekto prisijungtų „šešėlinio šleifo“ neturinčios įmonės“, – sako Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.
Kauno AVMI vertina galimybę prisidėti prie projekto, kuris šiuo metu vienija daugiau kaip 50 juridinių asmenų, atstovaujančių tiek stambų, tiek vidutinį, tiek smulkųjį verslą. Šios įmonės ir organizacijos remia skaidrią ir atsakingą verslo praktiką – skaidrią darbo užmokesčio politiką, skaidrų dalyvavimą konkursuose (viešuosiuose pirkimuose) ir mokesčių mokėjimą pagal LR numatytus įstatymus.
J. Stankienė taip pat atkreipia dėmesį, kad judėjimu „Baltoji banga“ siekiama skatinti ir ugdyti visuomenės supratimą apie socialiai atsakingą verslą, o tuo pačiu didinti pilietinį suvokimą apie sąžiningo ir skaidraus verslo teikiamą naudą visiems visuomenės nariams. „Mūsų visuomenėje dar priimta manyti, kad „šešėlyje“ besislepiantis verslas yra to verslo ir valstybinių institucijų reikalas. Vis dar ne kiekvienas supranta, kad kaskart naudodamiesi paslaugomis ar pirkdami prekes, nuo kurių nesumokami mokesčiai, neskatiname „šešėlio“ mažėti, toliau tiesiogiai „vagiame“ iš savęs, nes tai pinigai, kurie atitenka mūsų senelių pensijoms, vaikų priežiūrai, valstybinių įstaigų gydytojų išlaikymui bei kitam bendro gerbūvio kūrimui, – akcentuoja J. Stankienė, pažymėdama, kad kartu su „Baltąja banga“ VMI dalyvauja kasmetinėje pilietinėje akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, prie kurios šiemet pirmą kartą prisijungė ir Kauno AVMI. Anot Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorės, tai būdas paraginti susimąstyti apie nesąžiningo verslo daromą žalą, didinti nepakantumą mokesčių vengimui bei kitiems „šešėlinės“ ekonomikos reiškiniams.
„Šiemet pilietinę akciją „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ vykdėme ne tik Vilniaus mieste, bet proaktyviniai prisijungė ir socialiniai partneriai regionuose. Labai džiaugiamės, jog Kauno AVMI prisijungė prie šios iniciatyvos, kadangi tai ypatingai prisideda prie šalies regionų verslo skaidrumo skatinimo, kur augantis pasitikėjimas padeda žmonėms geriau ir saugiau jaustis, neemigruoti, kurti darbo vietas ir miestelių gerovę. Kartu tai padeda pritraukti investuotojus, kuriems sveika ir konkurencinga, aiški ir skaidri aplinka yra vienas iš labai svarbių prioritetų“, – sako akciją organizuojančios „Baltosios bangos“ ir „Investuotojų forumo“ atstovė Andželika Rusteikienė, kviesdama išsamiau susipažinti su „Baltosios bangos“ iniciatyva socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Baltoji banga – už skaidrų verslą“, kurią galima rasti adresu https://www.facebook.com/baltojibanga?hc_location=stream.
VMI atkreipia dėmesį, jog apie pastebėtą netinkamą mokestinių prievolių vykdymą, mokesčių pažeidimus – apie mokamus atlyginimus „vokeliuose“, kvito neišdavimą, nelegalų darbą ir kitus mokesčių pažeidimus, galima pranešti pasinaudojant VMI įrankiais: VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius e. anketą, pasinaudojus mobiliųjų telefonų programėle „Pranešk“. Informaciją pateikti galima ir užėjus į VMI teritorinį padalinį.