Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse – pilietiškumo pamoka

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Birštono gimnazijos mokiniai rinkosi į Kultūros centrą, kur vyko pilietiškumo pamoka-koncertas. Pasak gimnazijos direktoriaus Alvydo Urbanavičiaus, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas glaudžiai susietas su poeto Justino Marcinkevičiaus mirties dienos minėjimu. Anot vadovo, kiekvienas iš mūsų turėtų mokytis pilietiškumo sampratos būtent iš J. Marcinkevičiaus kūrybinio paveldo.

Verta pridurti, kad koncertuojantys mokiniai tikrai sujaudino, ir po renginio žiūrovai jautėsi pakylėtai.

Deja, dažnokai girdime, kad išvykę svetur lietuvaičiai savo tėvynę vadina nevykusia ir džiaugiasi, kad užsienyje gali daugiau užsidirbti pinigėlių, o atvykę į Lietuvą kalba su akcentu ir vis kartoja, kaip pas juos ten gerai – ir žmonės linksmesni, ir valstybė didesnes pašalpas moka, tačiau vengia žodžių apie prarastą sveikatą arba neretai tiesiog vergiškas darbo sąlygas.

Norisi tikėti, kad būtent tokios pilietinės pamokos padės jaunimui įsisąmoninti, kad savo tėvynės įvaizdį kuriame mes patys, o ne kažkoks dėdė iš Europos, Rusijos ar Amerikos.

Lietuva – gražiai skambantis mūsų šalies vardas, ir puoselėjamas jis turi būti pirmiausiai mūsų pačių, tada ir kiti jį tars pagarbiai.

Taip pat skaitykite