Valdančiųjų spaudos konferencijoje – nuo kasdieninių darbų iki vizijų

Vacys Staknys

Birželio 27 d. Prienų rajono savivaldybės valdžios atstovai spaudos konferencijoje palietė socialinio būsto, šilumos, komunalinių atliekų surinkimo, šalto vandens tiekimo tarifų klausimus ir administracijos taupymo politikos aspektus.

Priimami nepopuliarūs sprendimai, nes kitos išeities tiesiog nėra
Meras Vytas Bujanauskas pirmiausiai pristatė socialinių būstų situaciją. Pasak savivaldybės vadovo, socialinių būstų eilėje yra 188 pareiškėjai. Savivaldybės administracijos balanse – 301 socialinis būstas. Meras pabrėžė, jog šiems metams Vyriausybė nebuvo skyrusi šiai veiklai nė lito, bet atsakingų asmenų pastangomis pavyko gauti 300 000 Lt sumą naujiems butams įsigyti.


Tarybos pirmininkas, kalbėdamas apie komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo problemas, pastebėjo, jog šioje srityje problemų pakanka, o po teismo sprendimo lengviau nebus. Meras įvardino 343 000 Lt sumą, kuriai buvo suteikta lengvatų fiziniams ir juridiniams asmenims.
Skola ir teismo sprendimo įgyvendinimas diktuoja ir būsimą sprendimą – tarifo padidinimą. Rajono savivaldybėje yra apie 18000 paslaugos gavėjų ir, deja, ne visi tvarkingai ja naudojasi.
V. Bujanauskas patvirtino, jog tarifas už šaltą vandenį ir nuotekų šalinimą neabejotinai bus padidintas, nes į jį bus įskaičiuotos šioje srityje padarytos investicijos (17 mln. litų). Pasak mero, tarifas nebuvo didinamas nuo 2007 m. lapkričio mėnesio, o per tą laiką ne tik buvo atlikta nemažai darbų, gerinant infrastruktūrą, bet ir sumažėjo paslaugos gavėjų. Ir šie veiksmai tarifo didinimui turėjo lemiamos įtakos.

Taupymas ir pasvertos investicijos – pagrindiniai administracijos prioritetai
Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius teigė, jog administracijos veikloje pagrindinis tikslas – taupymo politika. O šį tikslą galima pasiekti įvairiai – pardavinėjant savivaldybės turtą, reorganizuojant įstaigas bei investuojant į šilumos ūkį. Administracijos vadovas įvardino keletą spendimų, kurie leis jau artėjančiame šildymo sezone sutaupyti apie 400 000 Lt.


Balbieriškyje nereikės šildyti vaikų darželio pastato, nes darželinukai bus perkelti į pradinės mokyklos patalpas, o kultūros ir laisvalaikio centras – į ką tik renovuotą seklyčią. Bus sutaupyta apie 45 000 Lt.
Prienuose po „Nemuno“ pradinės mokyklos perkėlimo į „Ąžuolo“ pagrindinę, o „Saulutės“ ir „Gintarėlio“ darželių į „Nemuno“ mokyklos patalpas bei specialiosios internetinės mokyklos į Jaunimo bus sutaupyta apie 400 000 Lt.
Anot A. Marcinkevičiaus, sutaupytos lėšos Balbieriškyje bus panaudotos patalpų pradinėje mokykloje pritaikymui darželio poreikiams, o Prienuose – investicijoms į energetinius sprendimus. Bus keičiami katilai seniūnijų ir mokyklų katilinėse.
Kalbėdamas apie didėjančius tarifus už vandenį, administracijos direktorius pabrangimo priežastimis įvardino valymo įrengimų savivaldybės teritorijoje nebuvimu, abonentų skaičiaus mažėjimu ir lietaus vandens patekimu į nuotekų sistemą.
A. Marcinkevičius

ir mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė pabrėžė, jog administracija ėmėsi iniciatyvos sumažinti nuostolius pavežėjimo srityje, o komisija ruošiasi išvažiuojamiems posėdžiams, kad susipažintų su situacija vietoje.

Projektai vykdomi sėkmingai, planuojamos milijoninės investicijos
Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys pristatė pagrindinius investicinius projektus, kurie jau įgyvendinti, ir tuos, kurie dabar vykdomi. Rugsėjo mėnesį planuojama užbaigti Balbieriškio seklyčios ir parko projektą, metų pabaigoje – Veiverių pašto pastato rekonstrukciją, o kitų metų pavasarį – Ašmintos daugiafunkcinio centro statybas. Vykdoma nemažai naujų projektų, tame tarpe modernizuojamas Išlaužo pagrindinės mokyklos, keturi VVG bei Tradicinių amatų.


Planuojama Prienuose įrengti Dienos centrą, sutvarkyti Revuonos parką, parengti dviračių takų specialiuosius planus.


Pasak skyriaus vedėjo, savivaldybė Kauno regione sėkmingiausiai įgyvendina esamus projektus.
Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Henrikas Vepštas kalbėjo apie sumas, kurias planuojama investuoti 2014-2020 metais į vandentvarkos projektus (apie 120 mln. litų) ir į 6 valymo įrengimų projektus (19 mln. litų).

Pristatyta ir ateities vizija
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė supažindino su ateities planais teritorijų planavimo srityje. Numatoma Prienų sporto arenos tolimesnė plėtra (plaukimo baseinas), Nemuno krantinės pratęsimas ir apžvalgos aikštelės įrengimas, 8,6 ha parko teritorijos Stadiono mikrorajone sutvarkymas, auto-moto trasos įrengimas, senųjų kapinių sutvarkymas, estrados ir „Žiburio“ kalnelio pritaikymas visuomenės poreikiams.


Planuojamas Jiezno miesto parko bei prieigų prie ežero sutvarkymas, dviračių takų, susijungiančių su Birštono takais, įrengimas bei tako link Balbieriškio įrengimas. Planuojamas ir pietinis Prienų aplinkkelis su nauju tiltu per Nemuną bei nemažai saugių sankryžų ne tik Prienų mieste, bet ir kelyje Prienai-Alytus.

Kvietimas opozicijai dirbti kartu, o ne kritikuoti
Meras V. Bujanauskas pasakė, jog savivaldybės valdantieji dirba sudėtingose sąlygose, nes su kiekvienais metais biudžetas vis mažėja, o iššūkių daugėja. Savivaldybės vadovas pakvietė opoziciją dirbti kartu, o ne tik apsiriboti kritika, nes visi Tarybos nariai išrinkti atstovauti rajono gyventojams.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. Matai,

  reikia dirbt, sukt smegenis, kad net garas eitu, o jie tik savam soste uodegas trina, o mazoliai pagal ju darbus matos, kad ant smegenu atsirado…

 2. Rasa

  Pabaigoje paminėti projektai ir investicijos labai daug žadančios ir gerai nuteikiančios – panašu, kad Prienai gali atgimti naujam šauniam gyvenimui.
  O visa ta pradžioje minėta trijulė jau metus(jeigu ne daugiau) sėdi su tomis pačiomis problemomis ir dar galo nematyti – jokio protingų veiksmų, tik pasiaiškinimai ir kalbos.

 3. balbieriskis

  jo, tikrai matosi kad savivaldybeje taupoma, kad net gerb.administracijos direktorius sau alga pasikele, jau toks vargsas, tokas vargsas…daugiau reikia grot savaitgaliais, gerb.Marcinkeviciau…