Valčių varikliai: Į ką verta atkreipti dėmesį

Gerai valčiai reikia patikimo variklio. Tai yra faktas. Bet kokios transporto priemonės širdis plaks tolygiai tik tuomet, kai joje bus tinkamai pritaikytas variklis.
Tiesa, jeigu apie automobilių variklius dažniausiai žinoma bent jau šiek tiek net ir tokiu atveju, kai jais nėra domimasi, kai valčių varikliai net ir šių transporto priemonių turėtojams dažnai kelia klausimą – kurie yra patys geriausi.

Kokie yra Jūsų poreikiai?
Tiek renkantis valtį apskritai, tiek vėliau jos sudedamąsias dalis, pirmiausia reikia atsižvelgti į savo poreikius. Juos išsigryninus bus galima rasti tokią vandens transporto techniką, kuri geriausiai pateisins Jūsų lūkesčius ir leis užsiimti tokia veikla vandenyje, kokia Jums labiausiai patinka. Juk vieniems valties reikia tik ramiam pasiplaukiojimui vandens telkinyje, kai tuo tarpu kiti ją perka žvejybai.
Jeigu ieškote variklio, kuris bus dedamas į valtį, o ji bus naudojama tik lengvam plaukiojimui vandenyje – tuomet dažniausiai užtenka variklio, kurio  galingumas yra apie 20 AH. Tačiau kai reikia galingesnės vandens transporto priemonės, kuri per gana trumpą laiko tarpą turi įveikti didelius atstumus – nesirinkite mažesnės galios nei 30 AG.
Renkantis variklius dažniausiai galia yra svarbiausias parametras. Tai yra normalu. Tačiau neverta investuoti didelių pinigų į labai galingus variklius. Gali atrodyti, kad tuomet turėsite „atsargą“, kurios gali kada nors prireikti. Taip nebus.
Mažesniems laivams reikia ir ne tokio galingo variklio. Didesniems – galingesnio. Tik tuomet bus galima ne tik plaukti tiek, kiek reikia, norimą atstumą, tačiau ir išlaikyti tinkamą laivuko laviravimą.
Pavyzdžiui, labai galingas variklis mažame laive gali trukdyti, kadangi bus sunku valdyti laivą. Variklis gali pradėti kaisti. O per mažai galingas didesniame laive – apskritai trukdys sklandų plaukimą, nesugebės patenkinti vairuotojo poreikių.

Variklio tipas
Kitas niuansas, kuriam reikia skirti dėmesį, yra variklio tipas. Dažniausiai rinkoje pasirenkami elektriniai. Pirmiausia dėl to, kad jie yra mažiau taršūs. Šiuo metu žmonės daug dėmesio skiria ekologijai. Tiesa, ne tik savo noru, tačiau ir dėl keliamų reikalavimų.
Nemažoje dalyje vandens telkinių negalima plaukti su laivu, kuris yra su benzininiu varikliu. Tuomet lieka tik elektrinis. Tačiau benzininis kartais yra vienintelė išeitis. Ypač, kai valdomas didelių martenų laivas.
Nėra vieno atsakymo, kurio tipo variklis yra geresnis. Rinktis galite ne tik pagal galią, pritaikomumą, tačiau ir biudžetą. Elektriniai, kurie dar yra vadinami akumuliatoriniais – kainuoja pigiau.

Ar svarbus gamintojas?
Rinktis pagal gamintoją – verta. Ypač apsimoka skaityti kitų žmonių atsiliepimus apie vieno arba kito gamintojo produkciją. Tai gali padėti jums susiaurinti paieškas ir domėtis tik tokių gamintojų varikliais, kurie yra daugelio žmonių vertinami kaip geriausi. Lietuviai dažnai renkasi ir savo valtims deda ePropulsion, Honda, Hidea gamintojų variklius.

Kainos niuansai
Galiausiai, rinktis galima ir pagal turime biudžetą. Kaip jau minėjome, elektriniai varikliai pigesni. Taip pat kainai įtaką daro prekinis vardas ir variklio galingumas. Nepamirškite, kad perkant patikimose prekybos vietose apsimoka domėtis akcijomis. Tuomet kaina bus mažesnė, tačiau gaminio kokybė – puiki. Tokia, kokios reikia Jūsų valčiai.
Geriausia renkantis valčių variklius yra tartis su specialistais, kurie jais prekiauja. Tai padidina šansus, kad rasite įrangą, kuri tinkamą konkrečiai transporto priemonei ir bus tokio galingumo, kokio reikia. Taip pat nepamirškite, kad šiuo metu vandens transporto priemonių varikliai gali būti perkami internetu. Tai gali padėti sutaupyti Jums daug laiko.

Taip pat skaitykite