Vakaras su tautodailininke Vilija Čiapaite

IMGP9250

Lapkričio 29 d. Birštono bibliotekoje vyko įstabi pažintis su tautodailininke Vilija Čiapaite: autorinė piešinių akvarele paroda ir knygelės „Prienų ir Birštono krašto legendos ir mitai: krašto mitinės būtybės“ pristatymas. Fleitininkės Jurgitos Otienės atliekami kūriniai atvėrė erdves į tautosakos ir dailės pasaulį. 

Vilija Čiapaitė atvirai, mielai ir nuoširdžiai atsakinėjo į bibliotekos direktorės Alinos Jaskūnienės klausimus, vaizdžiai apibūdino nutapytas būtybes, paimtas iš miestelių legendų ir mitų, kuriuos kūrėja surinko iš vietos senbuvių, tikslino pasakojimus su tautosakos žinovais, užrašė juos į savo pirmąją pačios iliustruotą knygelę. Dailininkės paveikslai šviesūs, šilti, spalvingi ir gyvi. Jie turi dvasią – kvėpuoja, gyvena savo gyvenimą ir neša žmonėms išminties žinią. Panašiai kaip graikų pusdievis Hermis – perduoda gyvenimo tiesas. Menininkas atviras, jis girdi, jaučia, užuodžia arba mato būties gelmes, kurių tiksliai neįžodinsi, kurias galima perteikti tropais, metaforomis, alegorijomis, mitais, pasakomis, sakmėmis, spalvomis, paveikslais.  

IMGP9322

Kai Vilija kuria, joje prabyla maža mergaitė. Toji maža mergaitė žaidžia spalvomis ir kalbasi su kuriamais personažais, piešiamomis gėlėmis, taškuojamais gyvūnėliais. Ir tada atsiveria beribis pasaulis, svajonės ir vaizdiniai iš pasąmonės slėpinių išsiveržia ir neduoda ramybės, kol netampa matomi, kol neįgyja konkretų pavidalą. Nuostabu turėti savyje išsaugotą vaiką – juk vaikai tokie kūrybingi… 

Žaismingi ir žavūs, su draugiško humoro gaidele ir paslaptinga šypsena V. Čiapaitės darbai, atviras ir džiugus pokalbis, J. Otienės fleitos garsai sušildė susirinkusiuosius. Tiesiog buvo gera būti. Gera regėti menininkę, spinduliuote spinduliuojančią gyvenimo grožį ir gėrį. O tai, anot Platono, yra TIESA. Tai realus ir tikras gyvenimas – PRASMĖ. 

Birštono bibliotekos informacija

Taip pat skaitykite