Vaikai yra… vaikai. Visada

Apie vaikus, kaip ir apie moteris, sklando daugybė gražių posakių, deja, nuo poelgių jie labai dažnai skiriasi kaip diena nuo nakties. Nebūtų kitu atveju pasakų apie skriaudžiamus, alkanus, ujamus našlaičius, dainų apie jų skaudžią lemtį. Nebūtų ir globos įstaigų, globėjų, besirūpinančių tėvų meilės ir rūpesčio stokojančiais vaikais.

Nuo 2008 m. iki 2018 m. Lietuvoje veikė globėjų ir įtėvių rengimo programa „Parent Resources for Information, Development and Education“ (PRIDE) .Nuo 2012 m. ji pavadinta „Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas ir konsultavimas“ (GIMK). Pamažu, žingsnis po žingsnio likviduojami globos namai, kokie buvo ir Jiezne daugybę metų, vietoj jų apmokomi globėjais ar tėvais nuskriaustiems vaikams norintys būti žmonės, steigiamos vadinamosios šeimynos – bendruomeniniai vaikų globos namai. Štai, kaip minėta, išformavus Jiezne buvusius vaikų globos namus, globotiniai apgyvendinti sodybose Šilavoto, Pakuonio ir Prienų seniūnijose, kiti apsistojo pas laikinuosius ir nuolatinius globėjus, įtėvius. Dideliame trijų aukštų pastate netvyro mirtina tyla – čia, Jiezno paramos šeimai centre, veikia laikinojo apgyvendinimo, prieglobsčio prašytojų, vaikų dienos ir jaunimo centrai. Ir dar vyksta remontas, po kurio, tikimasi, Jiezne bus įsteigtas ir laikinojo atokvėpio centras neįgaliems ir senyviems žmonėms, slaugomiems artimųjų.

Liepos 1-ąją Jiezno paramos šeimai centre vyko atvirų durų diena, kurioje GIMK specialistės Vilija Kasteckaja ir Jūratė Pagirskaitė pakvietė svečius susipažinti su centro veikla. Pirmiausiai, visi atėjusieji įteikė savo dovanas – nupiešė prie paradinio įėjimo nuostabiausias gėles, kokias tik sugebėjo sukurti. Piešė vaikai, piešė ir keletas smalsaujančių svečių, o paskui mielai ir muilo burbulus pūtė. Kartu kalbėjosi, klausinėjo, diskutavo apie vaikų globą, galimybes, poreikius. Į visus klausimus mielai atsakinėjusi Vilija – ilgametė globos įstaigos darbuotoja, tęsianti šią veiklą „GIMK Jieznas“, žinanti visus šios sistemos pliusus ir minusus, pakvietė dalyvauti globėjų ir įtėvių mokymuose ir suteikti savo namuose šiltą bei jaukų prieglobstį to stokojantiems vaikams. Informacijos apie tai galima susirasti patiems internete arba kreiptis į Socialinės apsaugos skyrių, kur taip pat galima bus gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus.

 

Sigutė Katkauskienė

Taip pat skaitykite