Užuguosčio vaikų ir jaunimo stovyklos „Vasara Užuguostyje“ tęstinumą garantuoja partnerystės

Šią vasarą jau aštuntą kartą Užuguostyje įvykusi jaunimo ir vaikų stovykla „Vasara Užuguostyje“ įgauna dar didesnį palaikymą – mezgama nauja partnerystė su Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjumi. Jau planuojami tarpiniai stovyklos dalyvių susitikimai dar iki kitos vasaros, o siekiant užtikrinti stovyklos plėtrą ieškoma galimybių gerinti jos bazę.

Kasmet auganti stovykla šiemet taip pat buvo rekordinė – buvusios Užuguosčio mokyklos patalpose rugpjūčio 7-12 dienomis stovyklavo beveik 100 vaikų ir jaunimo iš Užuguosčio krašto ir kraštiečių vaikai bei anūkai iš visos Lietuvos bei užsienio.

Stovykla yra nekomercinė, ją organizuoja Užuguosčio kaimo jaunimo iniciatyvų klubas, finansiškai remia – Prienų rajono savivaldybė, Krašto apsaugos ministerija bei privatūs asmenys. Įvairiomis veiklomis ir priemonėmis prisideda stovyklos dalyvių tėvai. Ši stovykla išskirtinė tuo, kad ji vyksta dėka sutelktinio organizavimo, skiriamo finansavimo ir ilgamečių bei naujų partnerysčių. Stovyklos organizavimą sutelkė savanorės kraštietės Jolita Mažeikienė, Silvija Jurgelevičienė ir Živilė Katkauskė.

Vienija pilietiškumas

Stovyklos metu organizuojamos dvi teminės grupės: jaunesniems dalyviams – kūrybos grupe, vyresniems – karybos grupė. Kūrybos grupės užsiėmimus jau antrus metus iš eilės vedė patyrę muzikos, vaidybos ir scenografijos specialistai iš „Scenos menų fabrikėlio“, o karybos grupės dalyviai  kasmet stiprina karybos įgūdžius su sukarinto laisvalaikio programos „Vilko takas“ instruktoriais.

Abi grupes stovyklos metu kasmet vienija kokia nors viena tema ir bendros veiklos.

Šiemet tai buvo šiuo laikotarpiu itin aktualūs pilietinio pasipriešinimo mokymai. Ir maži, ir dideli – visi stovyklos dalyviai susipažino su pilietinio pasipriešinimo ABC. Mokymus vedė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM lentoriai  Arnoldas Kulikauskis ir dr. Ramūnas Trimakas. Mokymų dalyviai gavo daugybę patarimų, kaip pasiruošti asmeninei ir savo šeimos karinei krizei, taip pat atliko išvykimo krepšio testą.

„Pilietis, patriotas, pasipriešinimas“ – tapo stovyklos šūkiu, o tai simbolizuojanti trijų pirštų kombinacija 3P, kuri gražiai įsikomponuoja Guostaus ežero kontūre – nuo šiol yra stovyklos simbolis.  3P simbolis –  oficialus pilietinio pasipriešinimo dalyvio ir rėmėjo atpažinimo ženklas, prie kurio puoselėjimo prisijungė visi Užuguosčio stovyklos dalyviai.

Mezgasi nauja partnerystė

Kasmet stovykla sulaukia svečių. Šiemet karybos grupė turėjo galimybę praleisti laiką su sukarinto vidurinio ugdymo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetais.  Užuguostietė, ilgametė stovyklos dalyvė Austėja Degutytė pasirinko gilintis į karybą ir mokosi šioje sukarintoje mokykloje. Šiemet ji su savo bendramoksliais, kitais licėjaus kadetais pravedė specialias pratybas stovyklos karybos grupės dalyviams bei supažindino su mokslais kadetų licėjuje.

Kadetus į stovyklą atlydėjęs licėjaus direktorius Ričardas Žilaitis pasidžiaugė Užuguosčio stovyklos misija, įkvėpė tai daryti ir toliau bei pažadėjo pagalbą bei partnerystę. Buvo sutarta, kad stovyklos dalyviai dar iki kitos stovyklos turės bent du tarpinius susitikimus – spalio mėnesį stovyklos dalyviai jau vyks į Kauną geriau pažinti kadetų kasdienybės, o pavasarį Užuguostyje organizuosime knygnešių ir partizanų žygį, kuris bus atviras visiems norintiems.

Išlaikomos tradicijos

Per tiek metų stovykloje jau nusistovėjo tam tikros tradicijos – tai stovyklos metu bendruomenei organizuojami atviri renginiai. Vienas jų – iškilminas stovyklos atidarymas Užuguosčio aikštėje, kuriam šiemet sumaišė stipri perkūnija, bet tai nesutrukdė aikštėje iškelti stovyklos vėliavos.

Stovyklos metu visiems norintiems taip pat buvo organizuojamas vakarinis kalnų žygis į gretimais esantį Sienakalnį, po kurį ekskursiją pravedė Užuguosčio krašto žinovė ir gidė Rita Balsevičiūtė.

Stovyklos kulminacija ir ne tik stovyklos dalyvių, bet ir visos bendruomenės laukiamiausias renginys – stovyklos dalyvių baigiamieji pasirodymai, po kurių laukia kino vakaras po žvaigždėtu Užuguosčio dangumi. Visą stovyklos vakarinę programą savarankiškai veda ir įvairius pasirodymus atlieka kūrybos grupės dalyviai, o karybos grupė pasirūpina parodomąja karybos programa su įvairiais garso ir ugnies efektais.

Po pasirodymų paskutinis stovyklos vakaras Užuguostyje tęsėsi prie didžiulio pripučiamo ekrano, keli šimtai žiūrovų stebėjo lietuvišką komediją „Reemigrantai“, kurios nemokamą peržiūrą padovanojo filmo prodiuserinė kompanija „Stambus planas“.

Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojų laukė vien tik pramogos – stovykavietė virto laikina pramogų arena, kur vyko žaidimai su lazeriais, gaivino putų patranka  ir vyko spalvotų miltų šėlionės.

Padėka rėmėjams ir partneriams 

Strateginiai ir finansiniai Užuguosčio stovyklos partneriai yra Prienų r. savivaldybė ir Krašto apsaugos ministerija, kurie kasmet remia turiningas stovyklos veiklas, užtikrina stovyklos dalyvių maitinimą. Organizaciniai stovyklos ilgamečiai partneriai yra Lietuvos kariuomenė, Stakliškių seniūnija, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Užuguosčio biblioteka, Užuguosčio bendruomenė, baidarių žygių organizatoriai „Upių labirintas“ ir „Vapsa“. Šiais metais užmegztos partnerystės su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie KAM ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjumi.

Taip pat skaitykite