Pranešimas spaudai
Užsienyje dirbę lietuviai praranda milijonus litų manydami, kad mokesčių susigrąžinimas yra daug pastangų ir formalumų reikalaujanti procedūra. Anot mokesčių grąžinimo bendrovės „RT Tax“, daugeliu atveju pinigus atgauna ir tie, kurie su savimi ir neturi jokių dokumentų.
„Nors pageidaujame, kad žmonės turėtų bent kažkokią pažymą apie savo darbą užsienyje, tačiau blogiausiu atveju galime padėti susigrąžinti pinigus net ir tiems, kurie jos neturi“, – teigia „RT Tax“ direktorė Rimantė Šarmanauskė.
Pasak užsienyje sumokėtus mokesčius grąžinančios įmonės vadovės, turint visus reikiamus dokumentus pinigų sugrąžinimo procesas vyksta sklandžiau ir greičiau. Mokesčių susigrąžinimo procedūrai užtenka pateikti bent įprastą darbdavio išduotą pajamų mokesčio pažymą ar paskutinių darbo mėnesių algalapį.
Tačiau didelių bėdų nekyla ir tiems, kurie neturi nei vieno iš reikiamų dokumentų, nes įprastai mokesčių grąžinimo bendrovės turi galimybę gauti reikiamus dokumentus iš klientų darbdavių. Tiesa, dėl to pinigų sugrąžinimo procedūra pailgėja, bet daugeliu atveju ji būna sėkminga.
Remiantis „RT Tax“ duomenimis, 2011 metais daugiau nei pusė visų klientų, kreipęsi dėl mokesčių grąžinimo, pateikė visus reikiamus dokumentus, daugiau nei trečdalis – paskutinių darbo mėnesių algalapius, likusieji 10 proc. – dokumentų neturėjo.
„Tikrai neskatiname šalies piliečių grįžti tuščiomis rankomis. Jei tik yra galimybė pasiimti pažymą iš savo darbovietės – nuo to bus viskas tik greičiau. Jei nėra – tuomet padarysime, ką galėsime, kad žmonės atgautų savo sąžiningai uždirbtus pinigus“, – sako R. Šarmanauskė.
„RT Tax“ duomenimis, iš Lietuvos dirbti į užsienį kasmet išvyksta apie 60-80 tūkst. žmonių, o sugrįžta – apie 20-30 tūkst. Apie 40-45 proc. visų dirbusiųjų užsienyje Lietuvos piliečių nesusigrąžina ten sumokėtų mokesčių. Bendrovės skaičiavimais, 2011 metais lietuviai nesusigrąžino per 15 mln. litų.