Užgavėnių šventė Vyšniūnuose – šauniai, linksmai ir siautulingai

Siautulingai palydėjo žiemą žiemužę Vyšniūnų kaimo bendruomenė. Persirengėliai triukšmingai šoko, dūko, linksminosi iki valios, trypė žiemos likučius ir vijo ją iš kiemo kartu su šauniąja Pivašiūnų kaimo kapela. Kad būtų jėgų, sočiai Užgavėnių dalyviai prisivalgė blynų, karštos žirnienės. Veiklos užteko tiek mažiems, tiek dideliems.

Patys aktyviausi šventės dalyviai nelaukdami puolė į žaidynių sūkurį. Tradiciškai vienu išskirtiniausių Užgavėnių akcentu tapo Kanapinio ir Lašininio kova. Varžovą įveikęs Kanapinis pranešė perimantis valdžią ir paskelbė, kad nuo rytojaus nevalia liesti riebių ir sočių patiekalų. Nuo Morės pradėję kilti tiršti dūmai pranešė apie šventės pabaigą lauke, o toliau renginys persikėlė į bendruomenės salę, kur dar ilgai sukosi persirengėlių poros, skambant gražioms Pivašiūnų kaimo kapelos muzikantų melodijoms ir dainoms.
Už šaunią, linksmą, siautulingą Užgavėnių šventę dėkojame bendruomenės pirmininkei Daliai Vertinskienei, Vyšniūnų seniūnaičiui Juozui Majauskui, Pivašiūnų kaimo kapelos muzikantams.
Už paramą renginiui dėkojame naminių šakočių IĮ „Eulanta“ savininkei Jolantai Kazlauskienei. Ačiū visiems Užgavėnių šventės dalyviams.

 

Vyšniūnų kaimo bendruomenės informacija

Taip pat skaitykite