„Utena“ – LKF taurės laimėtoja!

UtenaLietuvos krepšinio federacijos (LKF) moterų taurės turnyro finale „Utenos“ komanda 75:65 (21:15, 18:23, 17:18, 19:9) palaužė Marijampolės „Sūduvos“ ekipą ir iškovojo pirmąjį trofėjų klubo istorijoje.

Naudingiausia turnyro krepšininke išrinkta „Utenos“ gynėja Sandra Linkevičienė.

„Utenos“ komanda sėkmingiau pradėjo susitikimą ir susikrovė 9 taškų pranašumą – 19:10. „Sūduva“ pelnė 5 taškus iš eilės ir priartėjo (15:19), bet kėlinį baigė Hollie Mershon reidas per visą aikštę ir taiklus metimas – 21:19.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms marijampolietės pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį – 24:23. Po Ivetos Šalkauskės tritaškio „Sūduva“ turėjo jau 4 taškų persvarą – 31:27. Netrukus „Utena“ laimėjo atkarpą 8:0 ir vėl perėmė pirmaujančio klubo vaidmenį – 39:34. Per likusias kiek mažiau nei 2 minutes taškus rinko tik Rimvydo Samulėno auklėtinės, todėl įpusėjus rungtynėms „Utenos“ pirmavo vos 1 tašku – 39:38.

Po didžiosios pertraukos toliau vyko atkakli kova, bet priekyje visą laiką buvo „Utena“, kuri 27-ąją minutę atitrūko iki 52:45. Tuomet „Sūduva“ pataikė tris tritaškius iš eilės ir išsiveržė į priekį – 54:52. Kiek sėkmingiau paskutines minutes sužaidė uteniškės, todėl po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 56:56.

Lemiamame ketvirtyje „Utena“ gerokai suaktyvino gynybą ir tai davė vaisių: per 5 minutes praleido vos 2 taškus, o pačios pelnė 11 ir atsidūrė arti pergalės – 67:58. Komandos keitėsi tiksliomis atakomis, o tai buvo palanku Alfredo Vainausko kariaunai. Prasidėjus paskutinei minutei „Utena“ apsigynė nuo dar vienos varžovių atakos ir išsaugojo 7 taškų persvarą (72:65), kurios iš savo rankų nebepaleido.

„Utena“: S.Linkevičienė 18 (9 atk. kam.), G.Šniokaitė 16, K.Alminaitė ir E.Šikšniūtė po 12.

„Sūduva“: L.Rickevičiūtė 16, S.Baliutavičiūtė 13, I.Šalkauskė 12, D.Saurazaitė 10.