Ukmergės savivaldybė: šilumos tiekimo licencijos klausimas bus sprendžiamas kitą savaitę

Pranešimas spaudai

Ukmergės rajono savivaldybė atkreipia dėmesį, kad Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas panaikinti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės (VKEKK) nutarimą stabdyti UAB „Miesto energija“ šilumos tiekimo licencija reiškia tik tai, kad VKEKK licencijos sustabdymui pritaikė netinkamą pagrindą. Šis sprendimas dabartinėje situacijoje nieko nekeičia, kadangi klausimas, ar UAB „Miesto energija“ licencija turi būti panaikinta, bus nagrinėjamas kitą savaitę. Rytoj taip pat bus nagrinėjamas pats pagrindinis ginčo klausimas – ar savivaldybė sutartį vienašališkai su privačiu šilumos operatoriumi nutraukė teisėtai.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas pasakoja, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiamu sprendimu patenkino „Miesto energijos” skundą ir panaikino VKEKK nutarimą dėl įmonės licencijos galiojimo sustabdymo. Tačiau dabartinėje situacijoje šis sprendimas nieko nekeičia. „Laikantis įstatymų ir priimtų teismų sprendimų šilumą Ukmergėje kaip tiekė, taip ir tieks Ukmergės rajono savivaldybės kontroliuojamos įmonės, kadangi teismo sprendimu šilumos ūkio turtas turi būti savivaldybės rankose. Šilumos tiekimo licencijos klausimas kitą savaitę bus sprendžiamas kitame teismo posėdyje, todėl šis sprendimas situacijos nekeičiantis, nes jis reiškia tik tai, kad VKEKK UAB „Miesto energija“ licenciją sustabdė neteisėtais pagrindais“, – teigia A. Kopūstas.

Esminis licencijos klausimas, t.y. ar turės būti pakeista UAB „Miesto energija“ šilumos tiekimo licencija, iš jos išbraukiant Ukmergės rajoną, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas spręs laprikčio 10 d. „Šį klausimą dar pavasarį išsprendė pirmos instancijos teismas – jis pasisakė, kad VKEKK UAB „Miesto energija“ licenciją pakeisti turėjo dar praėjusių metų vasarą ir įpareigojo ją tai padaryti kaip įmanoma skubiau. Tačiau VKEKK teismo sprendimo nevykdė ir jį apskundė, todėl šis klausimas apeliacine tvarka bus nagrinėjamas lapkričio 10 d.“, – atkreipia dėmesį A. Kopūstas.

 

Ukmergės rajono savivaldybės mero teigimu, rytoj bus Lietuvos apeliaciniame teisme 9 val. bus sprendžiamas pagrindinis ginčo klausimas – ar Ukmergės rajono savivaldybė sutartį su privačiu šilumos operatoriumi nutraukė teisėtai.

Gyventojams sutaupo milijonus

Skaičiuojama, kad Ukmergės rajono savivaldybei šilumos ūkį perėmus į savo rankas, ukmergiškiams leidžia kas mėnesį šildymo sezono metu sutaupyti nuo 100 iki 200 litų – o tai sudaro beveik 4 mln. litų per metus.

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad „Miesto energija“ skirstė ir dalino pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens kainą Trakų rajono vartotojams. Be to, „Miesto energija“ be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą.

2011 m. birželio pradžioje Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Ukmergės rajono savivaldybė šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutartį su privačiomis bendrovėmis UAB „Energijos taupymo centras“ ir „Miesto energija“ nutraukė teisėtai. Teismas pažymėjo, kad ši sutartis sudaryta siekiant užtikrinti viešąjį interesą, tad jos sąlygų turi būti laikomasi preciziškai, tuo tarpu privatininkas sutartį pažeidė šiurkščiai. Vilniaus apygardos teismo sprendimą UAB „Miesto energija“ apskundė – Lietuvos apeliacinis teismas klausimą nagrinės lapkričio 5 d. 9 val.

Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. Šiuo metu savivaldybė šilumą ir karštą vandenį Ukmergės gyventojams tiekia 10-12 proc. mažesne nei buvusio privataus šilumos operatoriaus kaina, o Šventupės gyventojams – 25 proc. mažesne kaina.

Daugiau informacijos teirautis: Rimas Jurgilaitis, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas, tel. 8656 53116.

Taip pat skaitykite