Ūkininkų atsakymas į mero A. Vaicekausko komentarą

Mes ir dabar nemanome, kad tai – karo stovis. Nuo pat pradžių norėjome civilizuotai išspręsti šį klausimą, kuris itin skaudžiai palietė ne tik žemdirbius, bet ir kiekvieną rajono gyventoją, kuris turi nors mažiausią žemės gabalėlį.
Apgailestaujame, kad meras nuo pat šios istorijos pradžios visuomenę KLAIDINA:

  • iš pat pradžių meras teisinosi, jog nežinojo, kad savivaldybė gavo iš Registrų centro žemės verčių perskaičiavimus;
  • dabar ūkininkus kaltina, kad nebuvo iš ūkininkų pusės noro kalbėtis;
  • teigta, kad vietoj dialogo buvo sulaukta ultimatumų, net užgauliojimų;
  • jau kelintame savo pasisakyme meras deklaruoja, neva rajone išaugo žemės pardavimo kaina iki 10 tūkstančių už 1 ha, o nuomos kaina – iki 300 eurų, ir tai lygina su padidėjusiu žemės mokesčiu.

Visa tai tikra netiesa. Nuo pat pradžių ūkininkai net keturis kartus su meru kalbėjosi akis į akį ir tik po to jį pakvietė susitikti su žemdirbių bendruomene. Niekada ir niekur jokių ultimatumų  ar užgauliojimų nebuvo. Matėme tik vieną – mero nenorą išgirsti žemdirbius.
Pateikiame  VĮ Žemės ūkio duomenų centro išrašą, kuris  paneigia mero teiginius apie žemės  pardavimų kainų išaugimą.

Iš pateiktos suvestinės aiškiai matosi, kad  žemės pardavimų kaina neviršija penkių tūkstančių, o jos nuomos – neviršija 150 eurų. Manome, kad nereikia aiškinti, ką meras tuo nori pasiekti. Tik norime paklausti vieno: kiek, p. mere, Jūs mokėjote už savo paskutinį žemės pirkimo sandorį 2023 m. pabaigoje?
Mūsų nuomone, blogiausia yra tai, kad meras neįveikia savo ambicijų diskutuoti, tartis, kalbėtis nes, matyt, jame įsitvirtinęs tas  anų laikų „genas“, kada buvo vienas žodis ir viena tiesa. Nežiūrint viso to, mes ir toliau raginame merą rasti bendrą kalbą ir atitaisyti savo padarytas klaidas.
Komentarai pateikti iš ūkininkų išreikštos nuomonės.

Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas  Martynas Butkevičius

Taip pat skaitykite