Ugniagesių-gelbėtojų pratybos – šansas išgelbėti žmogų

IMGP8586Vasario 26 d. Prienų PGT ugniagesiai-gelbėtojai pakvietė visuomenę prie tvenkinio šalia Kareivinių mikrorajono parodyti, kaip gali būti išgelbėtas arba pats išsigelbėti žmogus, įlūžus ledui.

Ugniagesiai-gelbėtojai demonstravo ne vieną būdą, kaip gali vykti gelbėjimo operacija. Pasak Prienų PGT viršininko Gintauto Baltrimo, lūžus ledui įkritusį į vandenį  žmogų išgelbėti ne taip paprasta, bet su specialiųjų techninių priemonių pagalba įmanoma. Pasak jo, pratybų metu ugniagesiai-gelbėtojai tobulino ir savo sugebėjimus.

G. Baltrimo teigimu, dažniausiai į vandenį įkrenta saugumo reikalavimų ant ledo nesilaikantys žmonės. Jeigu nelaimė jau įvyko, anot tarnybos viršininko, žmogus turi pasistengti užsiropšti ant ledo ir ropomis judėti kranto link. Atsistoti galima tik nušliaužus tinkamą atstumą nuo eketės. G. Baltrimo teigimu, ir pačiam bandant išsigelbėti reikia šauktis pagalbos.

Ugniagesių vadas perspėjo, jog lipti ant Nemuną sukausčiusio ledo yra ypač pavojinga, nes dažniausiai įkritusį į upę žmogų išgelbėti beveik neįmanoma – jį pagauna srovė ir traukia po ledu. Šiuo atveju negali padėti ir gelbėtojai.

Vasario 26 d. buvo susirinkusi Prienų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija ir buvo paskelbta informacija, jog prie Alytaus jau pajudėjo ledai. Tad Nemune atsiranda vis daugiau properšų, kurios yra labai pavojingos bandantiems vaikščioti ledu.
Būkite atsargūs! Nežaiskite su likimu!

Taip pat skaitykite