Ugniagesiai-gelbėtojai mažiau gesino, daugiau gelbėjo

Prienų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba 2011 m. 143 kartus vyko gesinti gaisrų ir 100 kartų vykdė gelbėjimo darbus. Prienų PGT viršininkas Gintautas Baltrimas naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog praeitais metais Prienų rajone kilo 24 gaisrais mažiau, negu 2010 m. (131, 155). Statistika rodo, kad daugiausiai gaisrų buvo užregisruota Prienų mieste (37), o mažiausiai Šilavoto seniūnijoje (3). Gaisrų skaičiaus sumažėjimą lėmė daug faktorių, bet prie pagrindinio jis priskirtų prevencinį darbą su rajono gyventojais, mokiniais. Visgi ne visose seniūnijose įvyko mažiau gaisrų lyginant su 2010 m. Jų padaugėjo Veiverių (21) ir Pakuonio (8) seniūnijose. Deja, 2011 m. neapsieita be aukų. Gaisre Jiezno seniūnijoje žuvo 2 žmonės. Primename, buvo nustatyta, kad gaisras, nusinešęs dvi gyvybes, buvo tyčinis. Iš viso buvo nustatyti 5 padegimo atvejai.
Prienų PGT viršininkas pagrindinėmis gaisrų priežastimis įvardino neatsargų elgesį su ugnimi, netvarkingus elektros instaliaciją ir šildymo įrenginius, automobilių gedimus. Incidentų metu ugniagesiai išgelbėjo 5 žmones, vieną gyvūną, 20 statinių.
Atlikdami gelbėjimo darbus, PGT pareigūnai dažniausiai talkino policijai (25) ir greitajai medicinos pagalbai (23). Šešis kartus ugniagesiai-gelbėtojai dirbo avarijų vietose, 14 – teikė techninę pagalbą. Deja, incidentuose, kuriuose buvo atliekami gelbėjimo darbai, žuvo 7 žmonės.
2011 m. tarnyba įsigijo naują šiuolaikinį „Holmetro“ gelbėjimo įrangos komplektą bei visureigį, kuris žymiai palengvina gelbėjimo darbus ant vandens ir sunkiai pravažiuojamose vietose.
Prienų PGT vadovas teigė, kad nuo 2009 m. dėl lėšų stokos nevykdomi praktiniai mokymai išvažiuojant iš dislokacijos vietos. Tačiau visi tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai yra išlaikę fizinius-profesinius normatyvus. Tarnyboje yra treniruoklių salė, sudarytos sąlygos tobulinti profesinius įgūdžius. Apie aukštą profesinį pasiruošimą byloja tai, kad 2011 m. tarnybos ugniagesys-gelbėtojas Dainius Želionis geriausiai pasirodė Lietuvoje bėgimo į dangoraižį varžybose, o Kęstas Lipkevičius šauniausio ugniagesio-gelbėtojo konkurse užėmė antrąją vietą.
Daug dėmesio tarnyboje skiriama prevenciniam darbui mokyklose, kurį atlieka valstybinės priežiūros poskyrio pareigūnai. 2011 m. buvo aplankytos 9 rajono mokyklos, jose organizuotos paskaitos 4-6 klasių mokiniams. Paaugliams buvo organizuojamos tarnybos patalpose ekskursijos, kurių metu jie galėjo susipažinti su gaisrų gesinimo ir gelbėjimo likviduojant technika, paklausyti ugniagesių-gelbėtojų pasakojimų apie jų kilnų darbą.
Deja, likviduojant incidentų pasekmes, ugniagesiai-gelbėtojai ne visur gali laisvai privažiuoti prie objektų (siauri keliai), trūksta priešgaisrinių vandens telkinių, prie esamų nesutvarkyti privažiavimai. Tarnyba stokoja ir specialios technikos sandėlių su pašarais gesinimui. Trūksta specialios įrangos (purkštuvo), vykdant naftos teršalų surinkimo orepacijas. Deja, savivaldybei pavaldžiose priešgaisrinėse tarnybose dar eksploatuojama apie 30 metų tarnaujanti technika, kuri moraliai pasenusi ir dažnai genda.
Visgi Prienų PGT viršininkas G. Baltrimas yra optimistas – jis įsitikinęs, jog ugniagesiai-gelbėtojai visada sugebės tinkamai atsiliepti į pagalbos šauksmą ir padarys viską galimybių ribose.
Gal ne veltui visuomenė pasitiki ugniagesiais-gelbėtojais?

Taip pat skaitykite