Ugniagesiai gelbėtojai: besimėgaudami maudynėmis, nepamirškime atsargumo

maudynesPrasidėjus vasaros sezonui ir nusistovėjus karštiems orams, vis daugiau gyventojų per atostogas ir savaitgaliais pramogauja prie vandens telkinių. Deja, maudynės vandenyje kartais gali baigtis nelaime. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiemet ugniagesiai iš vandens telkinių jau ištraukė 41 nuskendusį žmogų, iš jų 1vaiką. Dar 43 gyventojus, tarp jų 13 vaikų, ugniagesiams pavyko išgelbėti. Skaudžių nelaimių prie vandens telkinių nestigo ir pernai. Per tris praėjusios vasaros mėnesius ugniagesiai gelbėtojai ištraukė net 87 skenduolius. Beje, nuskendusių žmonių skaičius yra dar didesnis, nes be ugniagesių skenduolius neretai ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai ir patys gyventojai.

Kad būtų išvengta skaudžių netekčių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kokių taisyklių prie vandens telkinių privalu laikytis. Jose patariama nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose – geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nė akimirkai be priežiūros nereikėtų palikti prie vandens mažamečių vaikų.

Dera žinoti, kad nepatartina stovėti ir žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

Nors ir esate geras plaukikas, neplaukite už plūdurų. Negalima plaukti ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais. Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, nes valtis gali labai greitai apvirsti.

Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

 

Prienų PGT informacija

 

 

Taip pat skaitykite