„Tvarkiečiai“ valdančiųjų užmojus Prienų PPT prijungti prie Švietimo centro vadina skubotu projektu

DSC_0031

kvitrina.com

Rugpjūčio 23 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos opozicinių frakcijų atstovai („tvarkiečiai“ ir J. Vilionis) surengtoje spaudos konferencijoje išsakė savo poziciją dėl ketvirtadienio Tarybos posėdžiui teikiamo projekto, kurio esmė – priimti principinį sprendimą dėl dviejų biudžetinių įstaigų sujungimo. Tiksliau, Prienų psichologinės pedagoginės tarnybos prijungimo prie Prienų švietimo centro ir naujos įstaigos Prienų švietimo pagalbos tarnybos sukūrimo.

Opozicijos Taryboje lyderė Loreta Jakinevičienė tokį valdančiųjų sprendimą pavadino skubotu ir neatitinkančiu šiuolaikinių tendencijų ir realios padėties. Pasak „tvarkietės“, užmojai panaikinti savarankišką psichologinę pedagoginę tarnybą prieštarauja logikai.

Sprendimo projekto autorių numatyti reorganizavimo tikslai esą neatlaiko kritikos, nes specialiųjų poreikių vaikų nemažėja, nors bendras mokinių skaičius mažėja gan greitai. L. Jakinevičienės teigimu, švietimo sistemos reorganizacija būtina, bet tik nenaikinant Prienų PPT savarankiškumo.

Tarybos narė Aušra Deltuvienė pastebėjo, jog pradinėse klasėse vis dažniau reikalingi mokytojų padėjėjai, o tai reiškia, jog didėja vaikų su spec. poreikiais.

Seimo narys Vytautas Kamblevičius išsakė mintį, jog tokiu būdu norima susidoroti su nepageidaujamu vadovu, bet kiti spaudos konferencijos dalyviai šią versiją paneigė.

Spaudos konferencijoje buvo kalbama ir apie Veiverių T. Žilinsko gimnazijos direktorės A. Raibužienės nesugebėjimą įsiklausyti į profsąjungos pastabas. Pasak L. Jakinevičienės, mokytoja V. Janulevičienė atkreipė dėmesį į galimus pažeidimus vaikų saugumo sferoje.

Spaudos konferencijoje buvo pažymėta, jog Vaikų teisų kontrolieriaus išvada nepalanki gimnazijos vadovei.

Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į prastai prižiūrimus, nenaudojamus savivaldybės pastatus bei pažeidimus, kurie buvo padaryti perimant šilumos ūkį. L. Jakinevičienė dar kartą pakartojo, jog rajono gyventojai po perimto šilumos ūkio patyria daugiau išlaidų.

Seimo narys V. Kamblevičius pasakė, jog Prienų šilumos tinklų vadovybė neleidžia atsijungti nuo centralizuotos sistemos biudžetinėms įstaigoms, nors jos turi pagrįstus paskaičiavimus, kad savarankiškai gamindami šilumą patirs mažiau išlaidų.

Visgi, opozicinės jėgos Prienų PPT reorganizacijos klausimu bendros nuomonės neturi.

 

Taip pat skaitykite