Turizmo informacijos centras persikelia

Birštono turizmo informacijos centrui dabar nelengvos dienos. Kaip sakė laikinai jam vadovaujanti vyresnioji specialistė turizmui Rūta Kapačinskaitė, darbuotojai užimti pasiruošimu itin svarbiam metų įvykiui – parodai „Vivattur“, o kartu reikia imtis ir kraustymosi į naujas patalpas – į neseniai renovuotą buvusį kurhauzo administracinį pastatą. Tuo, pasak R. Kapačinskaitės, lyg ir grįžtama ten, kur centrui ir vertėtų būti – šalia kurorto svečių, kuriems labiausiai prireikia informacijos apie Birštono įžymybes, lankytinas vietas, pramogų ir poilsio įstaigas. Be to, įsikurti tokią didelę istorinę vertę turinčiame pastate, specialistės manymu, yra garbė, o kartu ir nauda – juk ši miesto vieta yra didžiulis turistų traukos centras.

Būtent ši priežastis ir nulėmė sprendimą perkelti TIC į naują vietą, teigia Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius. Centro darbas bus daug efektyvesnis, nes čia pat bus sanatorijų klientai, be to, atsiras ir daugiau erdvės bei galimybių veiklai. Centro darbuotojai galės ne tik teikti informaciją, bet ir geriau vystyti gidų paslaugas, imtis sportinės, kultūrinės veiklos propagavimo, nes tam turės visą reikalingą materialinę bazę.

Nauja TIC buvimo vieta labai patenkinti ir sanatorijų vadovai. „Versmės“ direktoriaus Antano Danio manymu, reikia tik džiaugtis, kad būtinos paslaugos priartėjo prie pagrindinių klientų. Jei anksčiau tekdavo nemažai pavargti, nurodant kelią link centro būstinės, tai dabar pakas tik mostelėti ranka – viskas bus čia pat, moderniuose ir kartu kurorto praeitį reprezentuojančiuose pastatuose, esančiuose patrauklioje ir patogioje miesto vietoje. A. Danys tikisi, kad turėdami daugiau galimybių ir erdvės, TIC darbuotojai galės pasiūlyti sanatorijų klientams įdomių ir turiningų užsiėmimų, trūkstamų pramogų. „Tulpės“ vadovė Liucija Patinskienė sako taip pat labai sveikinanti šią permainą, nes centras įsikurs ten, kur jo labiausiai reikia – judriausioje ir gyviausioje kurorto vietoje, tereikia išspręsti nuorodų problemą. Jų, anot direktorės,  turėtų būti ne tik pačiame mieste, bet ir jo prieigose, pro Birštoną einančiame kelyje. Tam pritaria ir laikinoji TIC vadovė R. Kapačinskaitė, mananti, jog miesto svečiams neturėtų kilti problemų ieškant centro vietos, tam bus pasitelktos ne tik nuorodos mieste, bet ir išnaudotos inerneto galimybės, žiniasklaida.

Patogioje miesto vietoje esančio pastato, kuriame buvo įsikūręs TIC, patalpos tuščios liks neilgam. Kaip sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Noreika, konkretaus sprendimo, kas čia galėtų įsikurti, dar nėra priimta, bet jau svarstomi keli variantai. Manoma, kad čia galėtų įsikelti Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyrius, kurio kabinetai yra išsibarstę savivaldybės pastate, tačiau tai kol kas tik viena iš kelių galimybių. Kad nebūtų be reikalo šildomi ištuštėję kabinetai, R. Noreikos manymu, sprendimo priėmimas ilgai neužtruks, ir naujakurių ilgai ieškoti tikrai neprireiks.

Taip pat skaitykite