Birštono meno mokyklos mokytojams ir mokiniams ruduo yra grožį ir įspūdžius sėjantis metų laikas. Gamta pažeria netikėčiausių spalvų, kurias tik spėk kelti į popierių, pamokose išmokstama daug įdomių, naudingų naujovių. Mokytojai taip pat mokosi, semiasi patirties iš kitų vietovių kolegų. Meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė pasakoja, jog ypač daug įspūdžių ir patirties dovanojo išvyka į Šilutės rajoną. Čia birštoniečiai aplankė Kintų dailės ir muzikos mokyklą, kur įsikūręs ir Vydūno muziejus. Smalsu ir įdomu buvo Kintuose, nes ten kolegos entuziastai dirba su nauja emalio technika. Ypač nuostabu tai, kad mažame kaime veikia ne tik tokia puiki meno mokykla, bet ir galerija, kur eksponuojami vietos menininkų kūriniai. Kintiečių patirtis kuriant emalį labai įstrigo birštoniečiams, tačiau šią idėją nelengva įgyvendinti – reikia priemonių ir įrangos, visa tai nemažai kainuoja, be to, šiam darbui reikia paruošti ir specialistus. Pažintinė, naudinga ir turininga buvo ši kelionė, nes ne tik pasisemta patirties, bet ir aplankytos įspūdingos krašto vietovės, gamtos kampeliai.
Daug naudos davė ir viešnagė Zarasų krašte, kur lankėsi Birštono savivaldybės, kultūros įstaigų atstovai. Jie apžiūrėjo Zarasų muziejų, biblioteką, domėjosi, kaip šiame krašte panaudojamos investicinės lėšas. Zarasų meno mokykloje mokėsi Ebru meno, vandens ir smėlio terapijos, kurią, L. Raugevičienės manymu, galima pritaikyti ir Birštone. Nepamirštami įspūdžiai liko apsilankius Dusetų kultūros centre ir dailės galerijoje. Tokios išvykos, anot direktorės, leidžia pasimokyti iš kolegų, pamatyti, ko jie yra pasiekę, kaip sugeba pritraukti tokias dideles investicijas į kaimo vietoves etnokultūros vystymui.
Svečių atvyko ir į Birštoną. Meno mokykloje lankėsi Kaišiadorių meno mokyklos atstovai, su jais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. L. Raugevičienė sako, jog birštoniečius labai domina naujųjų draugų patirtis – jų mokyklos užsiėmimus vaikai pradeda lankyti nuo dvejų metų, žinoma, kartu su tėveliais. Norėtųsi nuvažiuoti pas juos, pasisemti patirties, nes, anot direktorės, reikia galvoti apie ateitį, apie tolimesnes mokyklos perspektyvas.
Galvodami apie netolimą ateitį, meno mokykklos mokytojai parengė tris projektus tęstiniams renginiams įgyvendinti, su nerimu laukia rezultatų ir tikisi gauti reikiamų lėšų per daug nerimauti neleidžia virte verdantis gyvenimas mokykloje – užsiėmimai, koncertai, dalyvavimas respublikinėse konferecijose. Jau dirbama su naujomis grafikos staklėmis, jomis labai susidomėję mokiniai, jie dar tik įsisavina šią naują techniką.O juk norisi įsilieti ir į miesto gyvenimą. Nudžiugo rašytojas Vytautas Bubnys, gavęs dovanų mokinių nupieštą Birštono bažnyčią, smagiu koncertu džiaugėsi policijos darbuotojai, maestro J. Babravičiaus gimimo metinių minėjime grojo Augustė… O čia pat ypač svarbus įvykis – šeštadienį, spalio 27-ąją, vokalo ir gitaros meistriškumo pamokas birštoniečiams ves pasaulinio garso kamerinis ansamblis „Poetica musica“, finansuojamas JAV ambasados. To su didžiuliu nekantrumu laukia visa meno mokyklos bendruomenė.
Spalis baigiasi, o paskutiniąją jo savaitę – mokinių rudens atostogos. Bet ir jos nenuramins šurmulio meno mokykloje. Čia vyks stovykla vaikams „Meno pamokos kitaip“: vieni mokiniai važiuos į Kauno muzikinį teatrą, kiti pins Vėlinių vainikus, treti dalyvaus molio pamokose. Tad ruduo Birštone – gausus spalvų, garsų ir malonių įspūdžių.