Tris dienas Birštone karaliaus jėgos trikovė

Lapkričio 17-19 dienomis Birštono Sporto ir sveikatingumo centras  (Kęstučio g. 14) drauge su Tarptautine trikovės federacija (WRPF Lietuva) jėgos sporto entuziastus kviečia stebėti Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatą. Tokio lygio varžybos Lietuvoje organizuojamos jau ne pirmą kartą ir auga tiek varžybų lygis, tiek ir atvykstančių joje dalyvauti atletų profesionalumas. Varžybose  atletai susirungs jėgos trikovės (pritūpimas, štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka), atskirai štangos spaudimo gulomis, dvikovės (štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka), atskirai mirties traukos bei bicepso lenkimo rungtyse. Varžybų metu sportininkai bus skirstomi į atskiras divizijas bei kategorijas pagal naudojamą inventorių, lytį ir amžių.    

Ant varžybų platformos išvysime stipriausius jėgos sporto atletus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ispanijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Šiaurės Airijos bei Švedijos. Lietuvai atstovausiančių atletų bei trenerių ir jų pasiekimų sąrašas įspūdingas – tiek vyrų, tiek moterų, tiek jaunimo kategorijose žiūrovai išvys ne vieno Lietuvos ir aukštesnius rekordus nuolat gerinančio atleto pasirodymą, o ant štangos uždėti svoriai bei juos keliančių atletų treniruoti kūnai privers aiktelėti ne vieną žiūrovą. Svarbu paminėti, kad varžybose dalyvaus ir neįgalieji sportininkai.

Jėgos sportas pasaulyje itin populiarus. Auga jis ir Lietuvoje, o tėvynei net tarptautinėje arenoje atstovauja ne vienas sportininkas. Štai naujausias ir ryškiausias laimėjimas – federacijos prezidento Deivido Kasulio iš legendinio „Arnold Classic“ turnyro parvežtas auksas bei pagerintas ne vienas rekordas. Sportininkas (be kita ko, į pergales vedantis ir savo treniruojamus atletus) pritūpė su 300 kilogramų (Lietuvos rekordas), paspaudė nuo krūtinės 190 kg (Lietuvos rekordas jo svorio kategorijoje), bei atkėlė 285 kilogramus, iš viso 775 kilogramus (Lietuvos rekordas).

Tarptautinė trikovės federacija (WRPF Lietuva) – nepriklausoma organizacija, sukurta populiarinti jėgos sportą bei remti sportininkus, demonstruojančius aukštus rezultatus. Vienos iš svarbiausių federacijos vertybių – pozityvumas bei aukšto lygio varžybų organizavimas. Federacija ypač didelį dėmesį skiria sportininkams, jų komfortui bei adekvačiam atlygiui už pademonstruotus rezultatus varžybose. WRPF Lietuva veiklą vysto šiomis kryptimis: 1. Jėgos trikovės sporto bei atskirų jos veiksmų populiarinimas sportininkų bendruomenėje bei naujų sportininkų pritraukimas; 2. Profesionalių trenerių konsultacijos ir pagalba pradedant sportininko kelią jėgos sporte ir/ar ruošiantis jėgos trikovės (ir/ar atskirų disciplinų) varžyboms; 3. Aukšto lygio išskirtinių nacionalinių bei tarptautinių varžybų organizavimas; 4. Edukacija, orientuota į skirtingo lygio jėgos sporto entuziastus bei sportininkus; nacionalinės ir tarptautinės kategorijos teisėjų ruošimas; jėgos sporto specialistų ir trenerių ruošimas.

RENGINIO PROGRAMA:

Lapkričio 17 d. (penktadienis)

10:00-13:00 – varžybos (moterys ir vyrai – trikovė su bintais)

13:00-13:30 – apdovanojimai

14:00-17:00 – varžybos (moterys ir vyrai – trikovė su antkeliais)

17:00-17:30 – apdovanojimai

Lapkričio 18 d. (šeštadienis)

10:00-14:00 – varžybos (vyrai U75-U82.5 kg; U90 kg kategorijos – trikovė su antkeliais)

14:20-18:00 – varžybos (vyrai U100 kg; U110-140 kg. kategorijos – trikovė su antkeliais)

18:00-18:30 – apdovanojimai

Lapkričio 19 d. (sekmadienis)

10:00-14:30 – varžybos (vyrai, moterys – dvikovė; štangos spaudimas; mirties trauka; bicepso lenkimas)

14:30-15:00 – apdovanojimai, varžybų pabaiga

Taip pat skaitykite