Trumpas aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ aprašymas

Mes-rusiuojam-tik-logoSiekdami plėsti ir gerinti atliekų rūšiavimą, mažinti aplinkos taršą, skatinti visus Lietuvos gyventojus tinkamai tvarkyti atliekas Gamintojų ir Importuotojų Asociacija, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaudamos su partneriais ir visomis Lietuvos savivaldybėmis organizuoja aplinkosauginį projektą „Mes rūšiuojam. Vasara“ (toliau – Projektas). Projekto metu bus renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos (toliau – Atliekos). Projektu taip pat siekiama užtikrinti, kad Atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų, taip plėsti buitinės technikos ir elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo tinklą. Projekte gali dalyvauti visų Lietuvos savivaldybių gyventojai.

 

Laikas: Aktyvusis etapas vyks 2015 m. gegužės 15 d. – 2015 m. rugsėjo 1 d., pasibaigus aktyviajam etapui ir apdovanojus laimėtojus Projekte dalyvaujančios bendruomenės visus metus (iki kitą vasarą vyksiančio aktyvaus etapo) galės priduoti Atliekas ir kaupti taškus.

 

Idėja ir projekto eiga: Organizatoriai bendradarbiaudami su visomis Lietuvos savivaldybėmis, seniūnijomis suburia bendruomenes atstovaujančius, atsakingus ir veiklius gyventojus – „Mes rūšiuojam“ Ambasadorius (projekto „Mes rūšiuojam“ savanorius visoje Lietuvoje), kurie padedant Projekto koordinatoriams visus metus organizuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekų rūšiavimą ir surinkimą bendruomenėse. Atliekas iš bendruomenių surinks UAB „Atliekų tvarkymo centras“. Atliekos, paimant jas iš bendruomenę atstovaujančio Ambasadoriaus, pasveriamos ir jam paliekama pažyma, kurioje nurodomas surinktų Atliekų kiekis ir rūšis. Pasibaigus Projekto aktyviam etapui organizatoriai suskaičiuoja bendruomenių sukauptus taškus už kuriuos iš Projekto partnerių Ambasadoriai ir bendruomenės galės įsigyti prekių ir paslaugų. Už taškus gautas dovanas ir papildomai laimėtus prizus Ambasadoriai įsipareigoja pasidalinti su jiems talkinusia bendruomene ir/ar aktyviausiais dalyviais. Dešimt Ambasadorių atstovaujamų bendruomenių laimės papildomus, pagrindinio Projekto partnerio – ElektroMarkt, įsteigtus prizus.

 

Taškai, už surinktas Atliekas, skiriami tokia tvarka (vieno taško vertė yra vienas euras):

  • Buitinės technikos ir elektronikos atliekos, išskyrus kineskopinius monitorius, televizorius ir dienos šviesos lempas – 90 taškų už vieną toną;
  • Kineskopinių monitorių ir televizorių atliekos – 30 taškų už vieną toną;
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos – 600 taškų už vieną toną.

*surinkus 5 ir daugiau tonų elektronikos atliekų, papildomai Ambasadoriui skiriama po 30 taškų už toną; surinkus 100 kg ir daugiau nešiojamųjų baterijų atliekų, Ambasadoriui papildomai skiriama 30 taškų už toną.

 

Partneriai: Pagrindinis Projekto partneris – ElektroMarkt/UAB „Mediashop“, kiti Projekto partneriai – Atlant/UAB „Ogmina“, UAB „Robert Bosh“, UAB „RejBen“, UAB „Forum Cinemas“, UAB „Skorpiono takas“, UAB „Sanifinas“, UAB „VIPsupply“, UAB „Strategija“, UAB „Pramogų vėjas“, UAB „O‘pen Lietuva“ ir kiti. Informaciniai partneriai – respublikinė, regioninė ir vietinė žiniasklaida vykdys Projekto viešinimą.

 

Dėkojame ir džiaugiamės, kad prisidedate prie švaresnės aplinkos kūrimo!

Išsamūs Projekto nuostatai ir kita aktuali informacija bus patalpinta Projekto internetinėje svetainėje – www.mesrusiuojam.lt. Dėl papildomos informacijos apie Projektą galite kreiptis į Projekto koordinatorę Veroniką Kulionytę el. paštu veronika@gia.lt arba telefonu 8 684 41360.

Taip pat skaitykite