Trakuose vykstančiuose Lietuvos irklavimo čempionatuose – sėkmingi kraštiečių pasirodymai

Paulius ir Matas Černevičiai

Paulius ir Matas Černevičiai

kvitrina.com

Rugpjūčio 11–13 dienomis Trakuose vyko Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų irklavimo čempionatai. Penktadienį Birštono SC keturvietė (T. Grybauskas, Ž. Pudinskas, G. Toleikis, A. Aleknavičius) Jaunučių varžybose laimėjo B finalą. Vienviečių valčių jaunių varžybose startavęs Matas Černevičius irklavo puikiai, bet organizatoriai nutarė pakeisti tradicinę patekimo į A finalą formulę, ir finiše sumažinęs tempą Matas, pagal laiką, nepateko į A finalą. B finalas buvo laimėtas užtikrintai. Pasak irkluotojų trenerio Vytauto Domarko, dėl Mato savotiškos nesėkmės kaltas ir jis, pasiūlęs sumažinti tempą prieš kertant finišo liniją. 

Žygimantas Gališanskis ir Povilasa Stankūnas

Žygimantas Gališanskis ir Povilasa Stankūnas

Šeštadienis pažėrė gerų emocijų, nes porinių dviviečių valčių klasėje įspūdingai pasirodė kraštietis Žygimantas Gališanskis, kuris poroje su Povilu Stankūnu, nepaliko jokių vilčių varžovams ir užėmė pirmąją vietą. Primename, jog prieš čempionatą buvo bandymų neleisti Ž. Gališanskiui ir P. Stankūnui dalyvauti atrankoje būtent šioje valčių klasėje. Bet dar įspūdingiau pasirodė Birštono SC irkluotojai Paulius ir Matas Černevičiai, kurie tarp lietuvių buvo antri, praleidę į priekį nugalėtojus bei antrąją ir trečiąją vietas laimėjusius Švedijos ir Uzbekistano atstovus. Pasak Vytauto Domarko, jis džiaugiasi dėl buvusio Birštono SC irkluotojo Ž. Gališanskio bei nustebintas Pauliaus ir Mato pasirodymo ir rezultato. 

Sekmadienį į startą stojo ir dar vienas Birštono SC irkluotojas. Tadas Vaitkevičius vienviečių valčių klasėje jaunimo varžybose A finale aplenkė visus lietuvius ir buvo trečias, praleidęs į priekį tik Uzbekistano ir  Japonijos atstovus.

Keturvietė, į kurią varžybų dieną susiedė brolai Černevičiai kartu su dar dviem irkluotojais buvo penkti.

Vytautas Domarkas po varžybų trumpai pasidalino apie auklėtinių pasirodymus. Pasak jo, rezultatai tikrai geri, tik gaila tik viena prizinė vieta.

 

Alferdo Pliadžio nuotraukos

 

Taip pat skaitykite