Tomo Delininkaičio 30 taškų neužteko pergalei pirmose BBL finalo rungtynėse

IGP3961

Kovo 29 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai savo namų arenoje žaidė pirmąsias BBL finalo serijos rungtynes su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Deja, prastai sužaistas pirmasis kėlinys (-10 taškų), neleido komandai surasti savo žaidimo ir rungtynės buvo pralaimėtos (85:88). Tiesa, Virginijaus Šeškaus auklėtinius reikia pagirti už kovą iki pat finalinio švilpuko. Antrajame kėlinyje 10 taškų deficitas buvo panaikintas ir po didžiosios pertraukos viskas prasidėjo iš naujo. Penkias trečiojo kėlinio minutes „Vytautas“ sėkmingai ėjo link pergalės, bet, deja, varžovai sužaidė geriau ir žengė vieną žingsnį link pergalės.

„Vytauto“ komandą, kaip jau tapo įprasta, traukė Tomas Delininkaitis, kuris pelnė 30 taškų. Kiti žaidėjai kartu pelnė 55 taškus (8 žaidėjai).

Lemiamos rungtynės vyks Pasvalyje, tada ir paaiškės kas taps BBL čempionu. Ar gali „Vytautas“ įveikti varžovus jų aikštelėje? Tikrai gali … .

BBL finalas „Vytautas“ – „Pieno žvaigždės“ 85:88 (17:27, 31:21, 18:20, 19:20)

Puolimas strigo, gynyba buvo kiaura, tik Tomo Delininkaičio tritaškiai šiek tiek gelbėjo

Pirmasis kėlinys prasidėjo „Vytauto“ klaidomis ir Pasvalio komanda išnaudojo šią situaciją visais šimtu procentų (0:6). Vytenis Lipkevičius pataikė vieną baudos metimą ir atidarė „Vytauto“ taškų kraitį (1:6). Į aikštelės šeimininkų taškelį „Pieno žvaigždės“ atsakė 4 taškais (1:10). Tomas Delininkaitis, pataikęs tik vieną baudos metimą, kitoje atakoje įsūdė savo pirmąjį tolimą metimą (5:10). Svečiai toliau smaginosi ir padidino skirtumą iki 10 taškų (6:16). Tomas Delininkaitis pelnė antrąjį tritaškį (9:16). Į tai Pasvalio komanda atsakė spurtu 6:1 ir komandas skyrė 12 taškų (10:22). Ir vėl „Vytautą“ gelbėjo tritaškiai. Vytenio Lipkevičiaus ir Tomo Delininkaičio tolimi metimai sumažino skirtumą iki 6 taškų (16:22). Bet kėlinio pabaigoje vėl buvo geresni svečiai, kurie ir laimėjo pirmąjį kėlinį 10 taškų skirtumu (17:27).

Puolimas atsigavo. Tomas Delininkaitis sulaukė pagalbininkų

Kėlinio pradžioje Pasvalio krepšininkai padidino skirtumą iki 12 taškų (17:29). Bet šį kartą gavo atkirtį. Tomas Delininkaitis įsūdė ketvirtąjį savo tritaškį, o Vytenis Čižauskas – dvitaškį ir „Vytautas“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų (22:29). Dar po vieno Tomo Delininkaičio taiklaus tolimo šūvio komandas skyrė 6 taškai (25:31), o po Dariaus Gvezdausko dvitaškio svečių persvara ištirpo iki 4 taškų (27:31). Bet gerą atkarpą pakeitė prasta atkarpa ir „Pieno žvaigždės“ vėl įgijo 12 taškų pranašumą (30:42). Ir vėl „Vytauto“, dabar jau galingą, spurtą pradėjo eiliniu tritaškiu Tomas Delininkaitis. Paskui save puolime atrado Artūras Valeika ir po jo šešių pelnytų taškų „Vytautas“ sumažino atsilikimą nuo varžovų iki 5 taškų (41:46). Per likusį iki kėlinio pabaigos laiką Domantas Šeškus ir Vytenis Čižauskas išlygino rezultatą (48:48).

Pergalingo užtaiso užteko tik trečiojo kėlinio pirmajai pusei

Trečiojo kėlinio pradžia suteikė daug vilčių, kad „Vytautas“ stojo į pergalingą kelią. Kėliniui įpusėjus po Tomo Delininkaičio pelnytų 4 iš eilės taškų aikštelės šeimininkai įgijo 7 taškų persvarą (58:51). Deja, gera pradžia labai greitai išgaravo. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. svečiai išlygino rezultatą (60:60). Tiesa, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai vis dar bandė išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir po eilinių Tomo Delininkaičio taškų dar turėjo 2 taškų persvarą (64:62). Deja, kėlinio pabaigą geriau sužaidė varžovai ir po trijų kėlinių įgijo 2 taškų pranašumą (66:68).

Prasta kėlinio pradžia nepalaužė „Vytauto“ krepšininkų, bet pralaimėjimo išvengti nepavyko

Lemiamo kėlinio pradžioje pasikartojo iš dalies pirmojo kėlinio pradžios situacija ir Pasvalio komanda įgijo 6 taškų persvarą (69:75). „Vytauto“ komanda nesudėjo ginklų ir likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. ne tik panaikino deficitą, bet ir įgijo 2 taškų persvarą (83:81). Deja, išlaikyti rezultato nepavyko ir svečiai laimėjo 1,5 min. atkarpą 7:0, sukrovė 5 taškų pranašumą (83:88). Visgi, Martynas Linkevičius kėlinio pabaigoje realizavo baudos metimus ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (85:88).

Būtent tokiu skirtumu komandos pradės rungtynes Pasvalyje, kur ir bus išaiškintas, kas taps BBL čempionu.