Tobulinomės projekto BMT 2 seminare

Balbieriškio pagrindinės mokyklos penkių narių komanda lapkričio 16 dieną dalyvavo BMT 2 projekto ugdymui seminare „Pasidalijimas gerąja patirtimi, problemų sprendimo metodai“, kuris vyko Vilkaviškio rajono Kybartų pagrindinėje mokykloje.

BMT 2 projekte startavusi Kybartų pagrindinė mokykla svečių teisėmis pakvietė ir mūsų mokyklos komandą. Ši mokykla po renovacijos gali pasidžiaugti ne tik atnaujintais kabinetais, bet ir erdviomis aktų ir sporto salėmis, turinčiomis naują garso ir vaizdo įrangą. Mokykla turi 632 mokinius, su kuriais dirba 54 mokytojai.

Susitikime dalyvavo dar trys kaimyninės mokyklos – BMT projekto naujokės. Tai Vištyčio Petro Kriaučiūno pagrindinės mokyklos, Šakių raj. Sintautų pagrindinės mokyklos ir Kybartų K. Donelaičio gimnazijos komandos.

Mokyklos direktorius apibendrino naujai sukurtus mokyklos veiklos modelius. Socialinė pedagogė pristatė pačių mokinių vykdytą projektą „Kodėl mokiniai nenori mokytis?“

Mūsų mokyklos direktorius Stasys Valančius papasakojo apie mūsų dalyvavimą BMT pirmajame etape, apie veiklos sėkmę, įgytus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Kartu su kitų mokyklų komandomis dirbome grupėse, taikėme įvairius metodus, padedančius išgryninti vieną problemą, aktualią visiems grupės nariams. Aptardami grupių siūlymus, nusprendėme, kad problema, svarbi visoms mokykloms, yra tėvų pagalba, stiprinant mokinio mokymosi motyvaciją. Nuo ko tai pradėti spręsti? Siūlė visos komandos. Sintautų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui pasiūlė pakviesti jiems žinomą įdomų lektorių ir susitikti jų mokykloje.

Susitikimas dar kartą parodė, kad kiekviena mokykla stengiasi ieškoti naujų darbo metodų, dalyvauti projektuose, kurie skatina mokytojus dalintis patirtimi, mokytis ir bendradarbiaujant spręsti svarbias mokinių ugdymo problemas.

Danutė Petraškienė, mokytoja

Taip pat skaitykite