Tarybos posėdyje patvirtintas 1,2 proc. žemės mokesčio tarifas

Atsižvelgiant į tai, kad 2023 m. ženkliai padidėjo žemės mokestis (kurio didėjimo viena iš priežasčių – išaugusi žemės sklypų rinkos vertė), taip pat į vykusias diskusijas su ūkininkais, Prienų rajono savivaldybės tarybos vasario 29 d. posėdyje patvirtintas sumažintas – 1,2 proc. žemės mokesčio tarifas, kuris bus taikomas nuo 2025 m. žemės ūkio paskirties žemei.
Primename, kad savivaldybės biudžetą papildo ne tik ūkininkų, bet ir verslininkų, gyventojų sumokami mokesčiai. „Vertiname visų mokesčių mokėtojų indėlį prisidedant prie Prienų krašto klestėjimo, nes kuo didesnis biudžetas, tuo daugiau darbų galima atlikti“, – sako meras A. Vaicekauskas. Norime geresnių kelių – jų remontui reikia papildomų lėšų, nes valstybė jau kelis metus finansavimo nedidina. Norime gerų, prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – reikia pertvarkyti Jiezno PSPC Stakliškių ambulatoriją, perkelti Prienų PSPC į naujai įrengtą pastatą Revuonos g. Tam taip pat turime numatyti biudžeto lėšų. Mokiniai laukia naujų sporto aikštynų, sporto salių, darželinukai – šiltų ir jaukių lopšelių-darželių, senjorai – kokybiškų socialinių paslaugų, neįgalieji – jiems pritaikytų šaligatvių ir viešųjų erdvių, fizinio aktyvumo, poilsio gamtoje entuziastai – daugiau pėsčiųjų takų. Seniūnijose reikia tvarkyti melioraciją, tiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus, gerinti kelių ir viešąją infrastruktūrą. Sudarytame Prienų rajono savivaldybės kelių (gatvių) rekonstrukcijos ar remonto trejų metų prioritetiniame objektų sąraše – apie 85 proc. kelių remonto darbų numatyta kaimo vietovėse. Tai tik maža dalis išvardintų darbų, kurių be sumokamų mokesčių ir su minusiniu biudžetu būtų neįmanoma įgyvendinti.
„Džiaugiamės, kad savivaldybės biudžeto pajamų planas renkamas sėkmingai. Vien tik kelių remontui galėjome papildomai skirti apie milijoną eurų kelerius metus iš eilės. Šiais metais ypač glaudžiai bendradarbiaujame su ūkininkų bendruomene, stengiamės atsižvelgti į jų pasiūlymus. Po daugybės susitikimų, diskusijų, įvertinus Savivaldybės veiklos prioritetus, biudžeto galimybes, buvo dvigubai padidintas Kaimo plėtros rėmimo programos finansavimas. Esu tokios nuomonės, kad ūkiai turi eiti pažangos keliu – atsinaujinti, taikyti modernias technologijas, ir tokius ūkius reikia remti, kompensuojant dirvožemio tyrimus, tręšimo planų parengimą, genominius tyrimus ir kitas priemones. Ateityje kaimo laukia dar daugiau iššūkių, kuriems įveikti reikės Savivaldybės pagalbos. Žemės ūkis mums labai svarbus. Ir toliau su ūkininkais bendrausime, diskutuosime ir nepaliksime vienų“, – tikina Savivaldybės meras.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite