Verdiktas švietimo įstaigoms ir kreipimasis į teismą

Rajono savivaldybės Taryboje

Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo visi 25 nariai,  prasidėjo ginčais dėl papildomų klausimų, kuriuos pasiūlė opozicija. Valdančiųjų balsais klausimai dėl „Dėl Prienų rajono savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo“ ir „Dėl Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigybės aprašymo“ nebuvo įtraukti į dienotvarkę.
Opozicija siūlė panaikinti administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybę ir administracijos direktoriui sumažinti kategorijos koeficientą iki 16 (Pagal naują redakciją nustatytas kategorijos koeficientas 17).
Tarybos nariai patvirtino naujos redakcijos administracijos direktoriaus pareigybių aprašymą, pritarė sutarties pasirašymui su partneriais iš Lenkijos. Primename, jog ši sutartis jau buvo pasirašyta mero pavaduotojos Loretos Jakinevičienės vizito Lenkijoje metu.
Tarybos nariai nutarė įpareigoti administraciją kreiptis į teismą dėl žalos išieškojimo iš buvusių Jiezno ir „Žiburio“ gimnazijų vadovų, kurie pralaimėjo teismo bylas su atleistais mokytojais.
Teisės ir personalo skyriaus vedėja Vytautė Draugelytė pateikė Tarybos nariams informaciją, jog šiuo metu Kauno miesto administracija pralaimi teismuose mokyklų vadovams tokio pat pobūdžio bylas, o net laimėjus bylas, iš buvusių mokyklų vadovų  bus galima išieškoti tik trijų mėnesių atlyginimo sumą.
Buvo siūlyta palaukti minėtose bylose Aukščiausiojo teismo galutinio sprendimo ir tik tada priimti sprendimą, bet nugalėjo nuomonė, jog būtina kreiptis į teismą.
Taryba pritarė visiems pateiktiems mokyklų reorganizavimo projektams. Tokiu būdu „Nemuno“ pradinė mokykla nuo rugsėjo mėnesio turi nustoti egzistuoti, nes įsilies į „Ąžuolo“ pagrindinę mokyklą, kuri virs progimnazija su pradinio ugdymo klasėmis.
Klebiškio ir Kunigiškių pagrindinės mokyklos praras savarankiškumą ir taps Šilavoto ir Balbieriškio pagrindinių mokyklų filialais.
Taip pat reorganizuojamoms švietimo įstaigoms nustatyti didžiausi leistini pareigybių skaičiai. Švietimo skyriaus vedėjas patikino Tarybos narius, jog bendras darbuotojų skaičius šiose švietimo įstaigose ženkliai mažės.
Tarybos priimtas sprendimas leis Prienų KKSC vadovybei pačiai nustatinėti, kiek ir kokių pareigybių reikia darbuotojų, nes nuo šiol nustatytas tik maksimaliai leistinas darbuotojų skaičius (22).
Tarybos nariai pritarė Vaikų dienos centro steigimui Prienų mieste. Manoma, jog centras gali būti steigiamas „Žiburio“ gimnazijos bendrabučio patalpose. Buvo siūlymų jį steigti ir „Ąžuolo“ būsimos progimnazijos patalpose.
Piliakalnio bendruomenės centrui nutarta papildomai perduoti panaudos sąlygomis naudotis vienaaukščio priestato patalpomis. Posėdžio metu pasisakė gyventoja, kuri turi gyvenamąsias patalpas šalia esančio pastato antrame aukšte. Jos teigimu, bendruomenės centras ruošiasi perduodamose patalpose įrengti lentpjūvę.
Po ne vieno prieštaravimo ir ginčų sprendimas buvo priimtas.
Svarstant klausimą dėl „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos remonto darbų finansavimo, Tarybos nariai nepritarė sprendimui skirti šiai švietimo įstaigai papildomai 278599 Lt, nes mokyklos direktoriaus pavaduotojas užtikrino, kad jei savivaldybė skirs 80000 Lt, darbai bus atlikti už minėtą sumą ir gautas higieninis pasas.

Taip pat skaitykite

8 komentarai

 1. vilma

  Kai ženkliai sumažės reorganizuojamose mokyklose etatų skaičius ir bus būrys bedarbių, eisime prašyti į savivaldybę darbo arba pašalpų, juk tiek daug išrinktieji sutaupys žmonių sąskaita.

 2. Man atrodo,

  kad azuolas apsiziurejo, kad jau sugrauze savo suri, vietoj to, kad darytu isvadas ir kaip nors susiimtu naujo prisigaminti, tai pasirinko lengviausia islikimo buda – nugvelbe vietoj surio visa nemuno mokykla. Ka darys, kai ir vel atsargos baigsis? Ka gvelbsit tada? O gal laikas susiimt ir patiems daryt isvadas? Svetimas suris garbes tikrai nedaro…

 3. mama

  Lietuvoje niekam nerupi vaikai ir ju ateitis. Istorija kartojasi. Paskui tik rankomis skescios, kai vaikai i kitus rajonus isvazines.
  Geriau i kisenes tuos pinigus susikis, o ne normaliausia mokykla Prienuose islaikys 🙁

 4. naikina mokyklas ir kelia sau algas

  naikina mokyklas ir ta proga kelia administracijos direktoriui alga, nenaikina pavaduotojo etato, uz kuri jau beveik metus tik iseitines moka – geras biznis: pasedi pora menesiu su keliu tukstanciu alga, o paskui kelis menesius nedirbi ir tuos pacius tukstancius gauni. faina! o paskui dar iskoneveiki opozicija uz ju pasakoma tiesa! atsiskleide kranistas-meras visam savo „grazume ir ismintyje“… garudu buvo net ziuret….