Tarptautinis „Puodų turgus” Prienų krašto muziejuje

puodu_turgus Tokį pavadinimą keliaujanti puodininkystės paroda gavo 2011-aisiais metais viešėdama Zyplių dvare Lukšiuose (Šakių rajonas). Lietuvos tautodailininkų Kauno bendrijos inicijuotas projektas, siekiantis gaivinti ir populiarinti tradicinės liaudies puodininkystės tradicijas Sūduvos krašte, vykdomas nuo 2004 –ųjų metų. Kasmet jis paskatinamas LR Kultūros rėmimo fondo. Per dešimtmetį projektas išaugo į respublikinį ir tarptautinį renginį „Puodų turgus”. Įvyko daugybė parodų, plenerų, seminarų ir festivalių Keramikos muziejuje Leliūnuose, Zyplių

dvare, Kauno pilyje, Rumšiškių Lietuvos liaudies buities, Jonavos krašto, Węgorzewo (Lenkija) ir kt. muziejuose.

Parodoms darbus pateikę aukšto lygio regioninų ir respublikinių parodų „Aukso vainikas” autoriai, Rumšiškių, Lenkijos Podlasės ir Mozūrijos  regionų meistrai, Rusijos, Latvijos keramikai.

Prienų krašto muziejuje paroda parengta Tarptautinei muziejų dienai, kuri minima gegužės 18 dieną. Parodoje vieši rumšiškiečių Vyganto Jazersko, Ingos Samoškienės, kauniškių Sauliaus Bobino ir Artūro Survilos, Jūratės ir Česlovo Gudžių, leliūniškio Vytauto Valiušio, kuršėniškių Antaninos ir Algimanto Tamašauskų, Astos Pigulevičienės ir Rolando Grunskio, rokiškėno Igorio Kovalevskio, marijampolietės Almos Kisnieriūtės, Eglės Kurcikevičienės iš Lukšių, Pawel Piechow iš Lenkijos, muziejaus bičiulių Romualdos ir Stasio Galistų iš Vaišvydavos (Kauno rajonas) darbai.

Puodininkystės populiarinimo projektas išryškino vieno iš seniausiųjų liaudies meno – keramikos – kūrimo tradicijas ir  dideles šios liaudies meno šakos spragas.

Kviečiame apsilankyti parodoje, o gegužės 14 dieną, 15 val. susirinkti padiskutuoti apie Lietuvos tautodailės ateitį, apie komercializacijos, techninių priemonių (kūrinio mechanizavimo ir net kompiuterizavimo) grėsmes bei kičo daugėjimą. Dalyvaus Lietuvos tautodailės sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas Valentinas Jazerskas ir darbų autoriai.

Maloniai laukiame tautodailininkų, pedagogų, moksleivių, kultūros darbuotojų ir visų prieniškių.

 

Anelė Razmislavičienė

 

Taip pat skaitykite