Talentai, kurie atrandami ir išugdomi

IMGP9685Birštono meno mokyklos šventė „Talentus atrandame kasdien“ sukvietė visus pasiklausyti, ko mokiniai išmoko nuo rugsėjo pradžios iki Kalėdų.

Pirmiausiai – kūrybinės dirbtuvės, kuomet visi atėjusieji į šventę galėjo save palepinti, pasigamindami dovanų dėžutę, atviruką. Vaikai mokė suaugusius, kaip išsikirpti dėžutę iš šventiškai spindinčio popieriaus. Iškirpus ir sulanksčius galėjai iš karto praskleisti puošnios plaštakės sparnelius. Nors ir artėja Kalėdos, tačiau šie nuostabūs vabzdeliai kaskart mus žavi.

Prie kito stalo vaikai patys gamino atvirukus, o kiti, atsivedę arčiau, džiūgavo, kad mamos gali ir pačios pasigaminti šventines sveikinimo atvirutes.

Dar kitur jaunieji, neseniai užgimę talentukai susirinkusiems muzikavo. Jiems talkino jų vadovai padrąsinančiu žvilgsniu ir šypsena. Svarbiausia šio renginio dvasia – direktorė Laimutė Raugevičienė it Kalėdų bobutė dalino vaikams saldumynus, o po pasirodymo kiekvienas gaudavo dovanėlę. Vaikams tai pirmasis pasirodymas, kurio metu jie pasijuto verti ne tik savo instrumento, bet ir būti tuo, kuo nori būti.

Pasižvalgius iš aukščiau stebėjau dirbtuves, kuriose virė darbai. Visi stengėsi, o vadovai kantriai mokė, kaip ir kur reikia pridėti pirštą, kur sulenkti.

Malonus buvo vaizdas…

Pagaliau susirinkusieji sugužėjo į salę. Čia scenoje pasirodė savo srityje jau ūgtelėję jaunieji muzikantai, dainininkai. Nuostabus reginys ir mokytojų šilti žvilgsniai, kurie sakyte sakė, jog jų auklėtiniai daug išmoko ir galima jais didžiuotis. Juk tokia gyvenimo taisyklė, jog esame visi kažkiek talentingi, tačiau Birštono meno mokyklos kolektyvas tikrai kasdien atranda talentus, juos ugdo ir išleidžia į gyvenimo kelią sustiprėjusius. Juk ne paslaptis – atrasti talentai gyvenimo kelyje dažnai sau pasilieka meilę muzikai, kurią išugdo šaunūs meno mokyklos mokytojai.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite