Šventinėje spaudos konferencijoje – teigiamų įvertinimų gausa

IMGP0394Gruodžio 16 d. Prienų rajono savivaldybės valdantieji, pasak mero Vyto Bujanausko, šventinėje konferencijoje pirmiausiai padėkojo žurnalistams, jog jie buvo „dosnūs apsilankymais savivaldybėje ir rašiniais apie Tarybos narių ir administracijos veiklą“, ir pasidžiaugė, kad net ir sunkiais finansiniais metais pavyks gruodžio mėnesį išmokėti biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimus. Tiesa, taip pat buvo paminėta, jog savivaldybės administracija įvairioms įmonėms ir įstaigoms skolinga 3,7 mln. litų, o bendras savivaldybės įsiskolinimas siekia 22 mln. litų.

Pasak administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, savivaldybė dar nėra pasiekusi skolinimosi limito, todėl lėšų investiciniams projektams įgyvendinti dar gali būti skolinamasi.

Administracijos vadovo teigimu, nežiūrint į tai, jog visiems planams įgyvendinti trūko 14 mln. litų, pavyko subalansuoti esamą biudžetą, nes racionaliai buvo naudojami resursai.

Meras V. Bujanauskas pasidžiaugė, jog įvairūs politiniai vėjai nesutrukdė savivaldybės darbo ir suplanuota veikla buvo sėkmingai vykdoma. Savivaldybės vadovo teigimu, atlikti darbai kalba patys už save, nes investicinių projektų įgyvendinimo rodikliai savivaldybėje vieni geriausių Kauno apskrityje.

Spaudos konferencijoje buvo pažymėta, jog šiais metais ne tik pradėtas įgyvendinti biokatilinės statybos projektas, nors ir buvo bandoma tam sutrukdyti, bet ir padaryta nemažai „namų“ darbų, kad būtų gautos milijoninės investicijos projektams, kurie bus įgyvendinti ateityje Prienų ir Jiezno (13 ir 3 mln. litų) miestuose.

Mero patarėjas Raimundas Markūnas pažymėjo, jog šiais metais padarytas didelis įdirbis ateities planams, kuris leis pritraukti investicijas ne tik į rajoną, bet ir į Prienų miestą per miesto ir rajono VVG.  Tiesa, spaudos konferencijoje vėl buvo minimi 2016-2017 metai, bet, kaip sakoma, pirmiausiai reikia paruošti pamatus, o paskui statyti namą.

Savivaldybės vadovų teigiamas nusiteikimas ir aukštas savo veiklos įvertinimas vis tik palieka nemažai klausimų. Bet pasak R. Markūno, nors nepavyko gyventi taip, kaip norėtųsi, bet gerų darbų padaryta daug.

Ką gi, buvusios „Nemuno“ pradinės mokyklos pastatas vis dar laukia savo eilės. Tiesa, pasak A. Marcinkevičiaus, šio pastato rekonstrukcija yra prioritetiniame darbų sąraše. Spaudos konferencijoje taip pat buvo užsiminta, jog bus tvarkomas „Revuonos“ viešbutis ir parkas, atnaujinta autobusų stotis, sutvarkyta F. Martišiaus gatvė ir t.t.

Daugiausiai buvo apgailestauta, jog nepavyko Prienų mieste įrengti vaizdo kamerų, nes, pasak A. Marcinkevičiaus, projekto įgyvendinimui reikėjo 380000 litų, bet tokių laisvų lėšų biudžete tikrai nebuvo.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

6 komentarai

  1. To :)

    Tik vienas ,,faktelis“-per 4 metus taip ir neatsirado biokuro katilinė Prienuose-paskaičiuokit kiek žmonės permokėjo už šilumą ir kiek tai kainavo biudžetui-kompensacijos gyventojams ir biudžetinių įstaigų šildymas-ir praeis bet koks noras girtis….O tokių faktelių yra dar ne vienas.

  2. :)

    Gerbiamieji labiau nori faktų, o ne užuominų, pletkų ar reikšmingų nutylėjimų, už kurių dažniausiai nieko ir nėra.