Svarbesni Prienų rajono savivaldybės 2023 metų gegužės mėnesio darbai

prienai 2

Gegužės 3 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas kartu su specialistais lankėsi Išlauže, kur apžiūrėjo renovuojamą bažnyčią, aptarė parko rekonstrukcijos klausimus.

Gegužės pradžioje Šilavoto sen. nupirktas naujas traktorius. Tai jau šeštasis traktorius rajone, įsigytas iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Gegužės 5 d. meras Alvydas Vaicekauskas pasveikino Jiezno gyventoją Anelę Norkūnienę, kuriai Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Gegužės 6 d. Prienų Beržyno parke Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija kartu su Prienų r. savivaldybe ir Lietuvos kariuomene organizavo NATO festivalį „Galingi, nes vieningi!“. Renginio metu pristatyta karinės technikos ir ginkluotės ekspozicija, vyko koncertai, sporto rungtys.

Gegužės 7–14 d. septynių Prienų rajono mokyklų mokytojų komanda dalyvavo Nicoje vykusiuose „Erasmus+“ programos kursuose „Pažangos vertinimas ir įsivertinimas“.

Gegužės 8 d.meras A. Vaicekauskas pakvietė Prienų rajono žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kurios metu pristatė savo komandą, diskutavo apie planuojamus projektus ir darbus naujuoju finansavimo laikotarpiu.

Gegužės 10 ir 11 d. vyko Šilavoto ir Jiezno seniūnijų ataskaitiniai susirinkimai. Meras A. Vaicekauskas su Savivaldybės specialistais lankėsi seniūnijų apylinkėse, apžiūrėjo kelių būklę, remontuojamas Kašonių bibliotekos patalpas, bendravo su gyventojais. Susitikimų metu diskutuota dėl saugumo priemonių kaimų keliuose, autobusų stotelių, mokinių pavėžėjimo į ugdymo įstaigas ir iš jų, pakelių priežiūros, vandentiekio ir kanalizacijos tinklų plėtros.

Prienų rajone ir toliau gerinamas susisiekimas. Gegužės pirmoje pusėje atlikti Veiverių sen. Papilvio k. Jūrės kelio kapitalinio remonto darbai. Taip pat užbaigti Užuguosčio k. bibliotekos pastato drenažo ir Prienų „Revuonos“ mokyklos specialiojo  ugdymo skyriaus elektros instaliacijos remonto ir LED apšvietimo įrengimo darbai.

Gegužės 12 d. Prienuose paskelbtas laivybos sezono atidarymas. MB „Nemuno turas“ vadovas M. Žiedelis pakvietė savivaldybių ir spaudos atstovus į konferenciją laive „Algirdas“, kur aptartos sezono naujienos, pristatytas biuras ant vandens ir atnaujintas laivas. Šiais metais planuojama 10 reguliarių plaukimų.

Gegužės 14–21 d. trijų ikimokyklinio ugdymo mokytojų komanda dalyvavo Barselonoje vykusiuose „Erasmus+“ programos kursuose „Vaikas pirmiausia: Montessori, Reggio Emilia sistema ir šiuolaikiniai požiūriai į ikimokyklinį ugdymą“.

Stakliškių ir Balbieriškio seniūnijų ataskaitiniuose susirinkimuose, kurie vyko gegužės 15 ir 17 d., daugiausia diskutuota apie kelių būklę, sunkiasvorės technikos daromą žalą, pralaidų remontą ir naujų įrengimą, netvarkingus kelkraščius bei šaligatvius. Su gyventojais aptarti apleistų pastatų, sodybų, apšvietimo, parkų infrastruktūros, kamerų įrengimo klausimai.

Gegužės 17 d. įvyko Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančio tilto per Nemuną apžiūra. Įvertinus atliktus prietilčio sutvirtinimo darbus, buvo atnaujintas eismas abiem tilto pusėmis.

Gegužės 19 d. paskelbti Prienų r. savivaldybės bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų balsavimo rezultatai. Daugiausia balsų surinko ir 2023 m. bus įgyvendinti du projektai – „Skulptūra „Asmenukė prie Nemuno“ (Prienuose) ir „Istorinės atminties simbolio-paminklo 1944–1953 m. Stakliškių krašto partizanams ir jų rėmėjams atminti pastatymas“ (Stakliškėse).

Gegužės 19–28 d. vyko Prienų krašto šventė. Organizuoti koncertai, bendra miestiečių vakarienė, edukacijos, konferencijos, mankštos, sporto popietė, akustinis vakaras, sakralinės muzikos festivalis, opera, tarptautinio poezijos festivalio renginys, gyventojų ir svečių eisena ir daug kitų veiklų.

Gegužės 24 d. Švietimo ir sporto skyrius kartu su Prienų „Žiburio“ gimnazija organizavo renginį „Tūkstantmečio mokyklų“ programa – Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse“, kuriame mokyklų, savivaldybės ir socialinių partnerių atstovams bei žiniasklaidai pristatyta TŪM programa ir Prienų r. bei Birštono savivaldybių parengti pažangos planai. Tą pačią dieną Prienų KLC mokslo metus užbaigė Prienų trečiojo amžiaus universiteto lankytojai. 2022–2023 m. universitetą lankė apie 200 žmonių.

Gegužės 25 d. įvyko Prienų r. savivaldybės tarybos posėdis, kuriame svarstyta 50 klausimų. Daugiausia tarybai pateiktų sprendimų susiję su pasikeitusiu Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu. Tarybos metu priimti 49 sprendimai, nepriimtas – 1.

Gegužės 26 d. Aldonai Ruseckaitei įteikta Prienų r. savivaldybės įsteigta Vinco Mykolaičio-Putino literatūros premija. Apdovanojimas skirtas už romaną „EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“, poeto kūrybos populiarinimą, sklaidą, idėjų tęstinumą ir propagavimą.

Gegužės 31 d. Veiverių Skausmo kalnelyje įvyko Antano Lukšos 100-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Gegužės mėn. Švietimo ir sporto skyriaus parengtam „Erasmus+“ 1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo darbuotojų mobilumo projektui Švietimo mainų paramos fondo sprendimu skirta 110 392 eurų dotacija. Projekto veiklomis bus stiprinamas Prienų rajono mokyklų tarptautiškumas ir pedagogų skaitmeninės kompetencijos.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite