„Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė“

Jaunimo savaiteŠiuolaikiški, inovatyvūs, pažangūs – štai koks yra Europos jaunimas!

Lietuvoje „Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė“ prasidėjo 2015 m. gegužės 4 d. ir tęsiasi iki gegužės 10 d. Grupė jaunų žmonių iš Marijampolės, Vilkaviškio, Prienų, Biržų, Kupiškio, Rokiškio visą savaitę organizuoja jaunimo veiklas minėtuose miestuose, o renginiai kiekvieną dieną vyksta vis kitame mieste.

Gegužės 6 d. „Europos jaunimo savaitė“ pasiekė ir Prienų miestą – renginio I dalyje, kuri vyko „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje, buvo pristatoma Erasmus+ programa ir gerieji šios programos pavyzdžiai (lektorė Ramona Šilerytė). „Cukraus pudros“ duetas (Dominykas Šimonis ir Karolina Gustaitytė) atliko keletą dainų ir trumpai papasakojo apie atstovaujamos asociacijos veiklas. Darius Žilinskas pristatė šokių kolektyvą „Trapukas“, kurie žiūrovams padovanojo tautinį šokį. Jaunimo organizacijos „Prienai“ vadovas Mindaugas Rukas pristatė organizacijos vykdomas veiklas ir vieną iš didesnių projektų „Gera Prienuose“.

II renginio dalis persikėlė į Prienų ,,Žiburio“ gimnaziją, kur atvykęs žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapina pristatė savo parašytas knygas, viena iš jų „Vilko valanda”, kuri buvo pripažinta geriausia 2013 metų lietuviška knyga, kita knyga „Maro diena“, kurios motyvais yra sukurtas kompiuterinis žaidimas, taip pat kuriamas animacinis serialas. Klubo „Revuonos badmintonas“ vadovas Dalius Juodsnukis pristatė savo organizaciją ir kvietė tiek moksleivius, tiek suaugusius prisijungti prie sportinės veiklos. Choro vadovė Roma Ruočkienė renginio svečius supažindino su jos vadovaujamu „Žiburio“ gimnazijos mokinių choru, kurie atliko keletą pasirodymų.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko III renginio dalis, kur įvyko susitikimas su žurnalistu, rašytoju, keliautoju Algimantu Čekuoliu.

Pilni įspūdžių svečiai ir Prienų r. jaunimo organizacijų atstovai sugrįžo į „Revuonos“ pagrindinės mokyklos patalpas, kur pasidalino įspūdžiais ir gerąja patirtimi.

„Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė“ projekto dieną Prienuose organizavo Jaunimo organizacija „Prienai“, kartu su partneriais – Prienų „Žiburio“ gimnazija bei Prienų Justino Marcinkevičiaus viešąja biblioteka.

Miglė Kulbušauskaitė

 

Taip pat skaitykite