Susitikimas Šilavoto pagrindinėje mokykloje

P1268302Šilavoto pagrindinė mokykla kartu su kitomis Prienų rajono mokyklomis įsijungė į Švietimo skyriaus specialistų laimėtą respublikinį projektą „Lyderių laikas-2“ ir įgyvendina numatytas veiklas.

Projekto  politinių sprendimų ir plėtros grupė, kuriai vadovauja mokyklos direktorė, pakvietė į mokyklą atvykti  savivaldybės administracijos direktorių Algį Marcinkevičių. Svečias dalyvavo pilietinio ugdymo pamokoje, skirtoje  diskusijoms apie savivaldą 9-10 klasių mokiniams. Mokiniai gana drąsiai teikė klausimus apie tai, kaip tampama savivaldybės tarybos nariu, kaip tarybos sprendimai ir darbas keičia vietos gyventojų kasdienybę, kaip pats svečias pasuko į politiką.

Administracijos direktoriaus atsakymai buvo labai nuoširdūs, išsamūs. Į klausimą apie tai, kaip Šilavotas atrodys po 10 metų, jis atsakė  skatindamas  mokinius būti pilietiškais ir neabejingais savo kraštui, nes tik nuo kiekvieno iš mūsų minčių bei indėlio priklausys, kaip gyvensime ateityje. Pajutome, kad jis daug dirba ir jam tikrai rūpi rajono ir mūsų miestelio dabartis ir ateitis. Po pamokos visi kartu nusifotografavome bendrai nuotraukai.

Vėliau administracijos direktorius susitiko su mokytojais, darbuotojais, mokinių tėvais. Mokyklos bendruomenė kartu su  savivaldybės atstovais tikisi dar šiemet išspęsti bent dalį mokyklos bendruomenei aktualių klausimų. Labai džiugu, kad savivaldybės vadovų dėka mokykla turi naujai renovuotą sporto aikštyną, nuotekų valymo įrengimus, naują berniukų tualetą. Labai reikia atnaujinti ir kitus mokyklos tualetus, kurie įrengti prieš 37 metus. Užtikrinant mokinių saugumą, mokykla norėtų įsirengti vaizdo stebėjimo kameras. Taip pat diskutuota apie mokykloje higienos normas neatitinkantį klasių apšvietimą,  prastus vietos kelius,  kai kurių šeimų požiūrį į mokyklos lankomumą.

Susitikimas tikrai buvo įdomus ir naudingas tiek mokiniams, tiek visiems mokyklos bendruomenės nariams. Tikimės, kad išsakytos ir aptartos problemos bus išspręstos.

 

Direktorė Valentina Radzevičienė

Taip pat skaitykite