Šūkis „Būk budrus ir atsargus – sveikas grįši į namus!“ turi tapti nuolatiniu palydovu

Isvyka AVPK 2015-08-27

Rugpjūčio 27 dieną, artėjant mokslo metų pradžiai, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Edita Kubilienė pakvietė 35 Veiverių, Šilavoto, Išlaužo seniūnijų vaikus apsilankyti Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Jaunieji bičiuliai apžiūrėjo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Patrulių kuopos patalpas, Saugaus eismo klasę, muziejų, šaudyklą. Lankėsi ir kurortiniame mieste – Birštone.

Patrulių kuopos vadas Simonas Baltrušaitis supažindino su patrulių ir kelių policijos padalinių darbo specifika, parodė ginkluotę, tarnybinį transportą. Vaikai noriai matavosi neperšaunamas liemenes, šalmus, skydus, apžiūrėjo tarnybinius ginklus.

Didžiausią įspūdį patyrė apsilankę Kinologijos centre. Specialistas Eimantas Senikas papasakojo, kaip policijos šunys mokomi bendro paklusnumo. Mažieji žiūrovai su ypatingu susidomėjimu stebėjo, kaip augintiniai atlieka įvairias komandas, ieško paslėptų daiktų.

Komunikacijos grupės specialistė Vija Kudzienė pristatė įvairius daiktus, paimtus iš sulaikytų asmenų. Vaikai nepaliaudami teiravosi, iš kur į muziejų atkeliavo vienas ar kitas eksponatas – beisbolo lazda, savadarbis šautuvas.

Fizinio ir kovinio parengimo grupės vyresnysis specialistas Edmantas Svirinavičius vaikus pakvietė apžiūrėti, kur treniruojasi ir savo fizinę formą, rankos taiklumą lavina policijos pareigūnai. Jis pabrėžė, kad sportuojant svarbu sveikai maitintis.

Po atokvėpio valandėlės ant Alytaus piliakalnio visi susibūrė į Saugaus eismo klasę. Kelių policijos skyriaus vyresnysis specialistas Ramūnas Petrušis priminė saugaus eismo taisykles, kaip taisyklingai pereiti gatvę, nešioti atšvaitą, važiuoti dviračiais.

Atsisveikinus su Dzūkijos sostine, vaikai patraukė link Birštono. UAB „Birštono vandentiekis“ įmonės direktorius Cezaras Pacevičius papasakojo apie ilgą ir sudėtingą vandens kelią. Vanduo iš gręžinių vamzdžiais keliauja į vandens gerinimo įrenginius, ten filtruojamas ir švarinamas, po to jis kaupiamas rezervuaruose, kol pasiekia namus, mokyklas. Svečiuose vaikai vaišinosi sausainiais, saldainiais užgerdami mineraliniu vandeniu.

Visą šaunią pažintinę kelionę vainikavo Birštono parkas. Vaikai linksmai leido laiką ant treniruoklių ir sūpynių.Tikėtina, kad išvykoje patirti įspūdžiai, prisimintos saugaus eismo taisyklės padės išvengti skaudžių nelaimių naujais mokslo metais.

Nuoširdžiai dėkojame rėmėjui – Prienų rajono savivaldybės tarybos nariui Cezarui Pacevičiui, pasirūpinusiam transportu ir kelionės išlaidomis.

Taip pat skaitykite