Sueiga „Draugystės kiemelis“ – bendravimas, dzūkiška šnekta ir šimtabalsė  daina

2

Vidmantas Venclovas

Prienų socialinių paslaugų centro darbuotojai per įstaigos gyvavimo istoriją nuveikė daug prasmingų darbų. Bet už kiekvieno jų stovi žmonės, kurie tiki, jog jų veikla įneša į kitų žmonių gyvenimus šviesių akimirkų ir pilnatvės.

Liepos 5 d. Valstybės dienos išvakarėse centro kiemelis tapo senjorų ir žmonių su negalia bendrystės vieta. Pasak sueigos „Draugystės kiemelis“ sumanytojos Astos Graužinienės, į Prienus atvyko svečiai iš Jonavos, Kalvarijos, Varėnos socialinių paslaugų centrų, Nemajūnų dienos centro, Kėdainių neįgaliųjų draugijos, Prienų globos namų.

Visos idėjos gimsta ne šiaip sau. Ir ši neatsitiktinė, o iš noro atlikti šimtais balsų  „Giminių“ dainą. Ir noras išsipildė, nes buvo nuveiktas didelis darbas.

Įdomiausiai tai, jog jaukus centro kiemelis pavirto į daug kiemelių ir kiekvienas buvo unikalus. Svarbiausia, visi sueigos dalyviai švytėjo gera nuotaika, o į malonų priėmimą svečiai atsakė savo dosnumu ir apdalino šeimininkus dovanomis.

 

Kiekviena sueiga turi savo ypatumus, o „Draugystės kiemelis“ buvo unikalus keliais aspektais: dzūkų tarmės puoselėtojos iš Alytaus Svetlanos Žadeikienės postringavimais, kolektyvų prisistatymais ir bendra šimtabalse daina.

Pasak Prienų socialinių paslaugų centro direktorės Aurelijos Urbonienės, liepos 5 d. buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes tai Vienybės diena. Diena, kuri jungia ir suteikia vilčių. Būtent taip ir buvo. Sueiga pavyko, o išvykdami svečiai jau kalbėjo apie kitą susitikimą.

Neretai pagalvoju, kaip svarbu kiekvienam žmogui suteikti galimybę atsiskleisti, pasijusti reikalingu ir suteikti orumo jausmą. Ir centro darbuotojai žino, kaip tai padaryti.

Taip pat skaitykite