Stakliškių seniūno ataskaita klausimų nesulaukė, bet gyventojus sudomino vandentvarkos projektas

Jonas Kavaliauskas

kvitrina.com

Kovo 5 d. vėsokoje ir prastai apšviestoje Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro salėje vyko seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, kuriame seniūno pavaduotoja Nijolė Ivanovienė tvarkingai ir išsamiai perskaitė atliktus praeitais metais ir numatytus šias metais atlikti darbus. Deja, po ataskaitos gyventojai klausimų neturėjo. Taip pat „supratingai“ buvo išklausytas ir meras Alvydas Vaicekauskas, kuris, kaip ir kitose seniūnijose, pasidalino tais pačiais pastebėjimais dėl kelių priežiūros, naujo kokybiškesnio apšvietimo idėjos bei sėkmingo praeitų metų biudžeto. Savivaldybės vadovas patikino gyventojus, kad šiais metais sulauks rekonstrukcijos kultūros ir laisvalaikio centro salė, joje bus šilta ir šviesu, bus tvarkomas darželis ir jame atsiras papildoma grupė, Stakliškėse prasidės vandentvarkos projektas.

Žmonės sujudo po to, kai bendrovės „Prienų vandenys“ direktorius Pranas Mitkevičius pristatė vandentiekio (3,6 km) ir nuotekų (5,7 km) tinklų projektą, kurio vertė apie 1,25 mln.

Gyventojai domėjosi prisijungimo galimybėmis ir terminais. Taip pat klausė, kodėl jie turi mokėti už 1 kub.m nuotekų ištraukimą daugiau, nei moka tie, kurie yra prisijungę prie centralizuotų tinklų, nors jiems nesudarytos sąlygos prisijungti prie jų.

Užuguosčio kaimo gyventojai domėjosi, ar yra planuose įrengti nuotekų tinklus jų kaime, bet iš atsakymo tapo aišku, jog tam nėra galimybių. Deja, bet į pastebėjimą, jog nuotekos iš daugiabučių namų galimai patenka į upę, nebuvo jokios reakcijos.

Meras Alvydas Vaicekauskas turėjo polemiką su vienu iš gyventojų dėl apmokėjimo už buitines atliekas, kai nebeįmanoma suteikti paslaugos. Savivaldybės vadovas pabandė paaiškinti, jog nors dabartinė sistema turi trūkumų, bet jinai socialiai atsakinga, o kol kas žemas žmonių sąmoningumas neleidžia mažinti pastoviosios rinkliavos dalies.

Ataskaitiniame seniūnijos susirinkime pasisakė ir Tarybos nariai. Daugiausiai emocijų sulaukė Tarybos nario Arūno Vaidogo pasisakymas, kurio metu jis teigė, jog savivaldybė turi galimybių taupyti, jei nemokės didelių priedų savivaldybės administracijos direktoriui, jo pavaduotojai bei mero patarėjai.

 

Taip pat skaitykite