Stakliškių seniūnijoje VMVT inspektoriai aptiko arklį su atviromis žaizdomis


kvitrina.com

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išplatino pranešimą, jog patikrinus Prienų rajono savivaldybėje gyvenančią galvijų laikytoją, aptiko arklį, ant kurio kojų buvo matomos atviros žaizdos nuo varžančių judėjimą pančių. 

Alšininkų kaime gyvenanti 87 metų senolė laiko arklį, dvi karves ir penkis raguočius. Po VMVT inspektorių apsilankymo arklys perduotas priežiūrai kitam kaimo gyventojui, kol įsiteisės sprendimas dėl jo konfiskavimo.
Senolei surašytas aktas ir dėl kitų ūkinių gyvūnų netinkamo laikymo. Stakliškių seniūnijos seniūnė Nijolė Ivanovienė portalui kvitrina.com pasakė, jog bėdos dėl minimos senolės gyvenimo būdo tęsiasi jau dešimt metų. Pasak seniūnės, buvo daug bandymų pasirūpinti ja, bet visada bergždžiai. Anot N. Ivanovienės, dabar yra sutarta, jog įsigijus tinkamas virves karvės ir raguočiai galėtų vasarą dar likti pas senolę, o rudenį reikėtų ūkinius gyvūnus parduoti, o senolei palikti vieną karvę. „Tai planai, o kaip bus, sunku pasakyti, nes su senole sunkiai pavyksta susikalbėti“, – teigė seniūnė. Senolei gresia sankcijos dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. 

Taip pat skaitykite