„Stakliškės“ pranoko „Stadiono“ vyrukus ir žengė į finalą

IMGP6778Kovo 14 d. Prienų arenoje buvo sužaistos pirmosios Prienų rajono savivaldybės ir laikraščio „Gyvenimas“ krepšinio pirmenybių pusfinalio rungtynės tarp „Stakliškių“ ir „Stadiono“ komandų.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau sužaidė  „Stakliškių“ krepšininkai, kurie jau po pirmojo kėlinio įgijo 10 taškų pranašumą (22:12).

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje didelių pasikeitimų aikštelėje neįvyko. „Stakliškių“ krepšininkai jautėsi gan saugūs, nes kėliniui įpusėjus pirmavo 14 taškų skirtumu (34:20). Intriga į rungtynes grįžo antroje kėlinio pusėje. „Stadiono“ komanda perėmė iniciatyvą ir pradėjo sistemingai mažinti atsilikimą. Po dviejų kėlinių komandas jau skyrė tik 5 taškai (38:33).

Po didžiosios pertraukos atmosfera aikštelėje dar labiau įkaito. „Stadiono“ krepšininkai nesiruošė sustoti ir kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą savo naudai (38:39). Kėliniui įpusėjus vis dar pirmavo M. Jančiausko kariauna (43:44). Bet „Stakliškių“ krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti ir po dviejų sėkmingų atakų, kurios pasibaigė taikliais tolimais metimais, susigrąžino iniciatyvą ir po trijų kėlinių pirmavo 5 taškais (57:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Rolando Žaldario auklėtiniai vėl galėjo ramiau atsikvėpti, nes įgijo 10 taškų persvarą (64:54). Tiesa, „Stadiono“ vyrukai kaip reikiant driokstelėjo ir sumažino atsilikimą iki vieno taško (65:66).

Deja, bet rungtynių baigtį nulėmė ne kova aikštelėje, o Vytauto Vaikšnio nesugebėjimas tvardytis. „Stadiono“ žaidėjas pasipiktino teisėjo sprendimu dėl skirtos jam pražangos ir buvo nubaustas technine pražanga. Bet V. Vaikšnis nenusiramino ir metė į teisėjo pusę kamuolį. Už šį veiksmą žaidėjas gavo antrąją techninę pražangą ir buvo pašalintas iš aikštelės.

„Stakliškių“ žaidėjas Mantvydas Gečionis realizavo visas penkias baudas ir vieno taško skirtumas virto 6 (71:65).

Per likusį laiką situacija aikštelėje kardinaliai nepasikeitė. „Stakliškių“ komanda išlaikė pergalingą rezultatą (74:67) ir žengė į pirmenybių finalą.

„Stakliškių“ komandoje Mantvydas Gečionis pelnė 21 tašką, Marius Nenartavičius – 20 (15 atkovotų kamuolių), Tautvydas Švedas – 15, Daumantas Židanavičius – 12.

„Stadiono“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė Mantas Jančiauskas (16 taškų), Mindaugas Knyšius (14) ir Ramūnas Gerbutavičius (10).